Jeśli szukamy takiego materaca, który łączy w sobie ciekawe właściwości z wysokim poziomem komfortu, modele z kolekcji Standard to coś dla nas. Dowiedz się, czym dokładnie wyróżniają się te produkty i który z nich wybrać!

Dla kogo materace z kolekcji Standard?

Materace SleepMed z kolekcji Standard wyróżniają się wysoką jakością i innowacyjnymi rozwiązaniami. Ze względu na wiele ciekawych komponentów cechują się uniwersalnym, wielofunkcyjnym działaniem, które zaspokoi potrzeby wielu użytkowników. Technologia Airforce, zastosowana w piance wysokoelastycznej VPPHR oraz nowoczesnej piance FlexiFoam, odpowiada za skuteczną cyrkulację powietrza. Zapobiega rozwojowi bakterii, roztoczy, kurzu, a także wilgoci i pleśni. To czyni modele SleepMed bezpiecznymi dla alergików oraz tych, którzy mają bardzo wrażliwą skórę. Sprawdzą się też u tych, którzy cenią sobie wysoki poziom snu. Ze względu na właściwości ortopedyczne oraz wypełnienie, które gwarantuje świetne podparcie ciała, mogą być wykorzystywane również przez tych, którzy zmagają się z dysfunkcjami kręgosłupa lub pragną im zapobiec. Możliwość doboru twardości sprawia, że materace mogą wybrać osoby o różnej wadze i potrzebach. Z racji tego, że pianka wykorzystana w materacach Standard ma działanie przeciwodleżynowe, modele te nadadzą się również dla osób, które są obłożnie chore i są zmuszone do spędzania dużej ilości czasu w łóżku.Poznaj materace SleepMed z kolekcji Standard!

Materace z kolekcji Standard – jakie są?

Modele z serii Standard to gwarancja wysokiej jakości i komfortowego wypoczynku. Do kolekcji należą 3 modele – SleepMed Comfort, SleepMed Premium oraz SleepMed Supreme. W każdym z nich zastosowano innowacyjne rozwiązania. Ich bazą są dwie warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR, która umożliwia regulację twardości, a do tego odpowiada za zwiększenie trwałości i sprężystości modelu. Wyróżnia się porowatą, otwartokomórkową strukturą. Jej obecność wpływa na przedłużenie żywotności modelu i zredukowanie niewygodnych odkształceń i wgnieceń. Zastosowano w niej technologię AirForce, która jest niezwykle ważnym elementem materacy Standard. Polega ona na specjalnej metodzie nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Poprzez to działanie na powierzchni modelu powstają otwarte komory, przez które wydostaje się nadmiar ciepłego i wilgotnego powietrza ze wkładu materaca. To zapobiega pojawienia się pleśni i grzybów. Technologia Airforce zapewnia wysoki poziom higieny snu.

Analizując materace z serii Standard, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na wykorzystaną w nich piankę termoelastyczną VitaRest®. Technologia termoelastyczna sprawia, że pianka reaguje na wytwarzaną przez nas temperaturę i na jej podstawie dostosuje się do naszych naturalnych krzywizn. Dzięki temu podłoże snu jest do nas indywidualnie dopasowane. Między materacem a naszym ciałem nie ma wolnej przestrzeni. To sprawia, że kręgosłup ma zapewnione bezpieczne, solidne podparcie, a reszta ciała może zostać odciążona. Z mięśni znika napięcie, które gromadzi się tam na co dzień. To umożliwia pełną regenerację organizmu. Dzięki swojej wyjątkowej budowie pianka zyskuje również właściwości ortopedyczne i przeciwodleżynowe. Pianka odpowiada również za skuteczną przewiewność i oddychalność wkładu. Pomaga uregulować naszą temperaturę, dzięki czemu możemy liczyć na zachowanie optymalnego poziomu komfortu. Cechuje się ponadto specjalnym wyprofilowaniem w 7 stref komfortu. Podzielenie powierzchni materaca w taki sposób powoduje, że każda z kluczowych partii ciała ma zapewnione odpowiednie podparcie i dostosowaną twardość.

Każdy z materacy SleepMed posiada gwarancję na 15 lat, co świadczy o jego wysokiej jakości i żywotności. Mogą być zastosowane do elektrycznie regulowanych stelaży. Wykorzystane w modelu tworzywa i komponenty są bardzo odporne na wyginanie i eksploatację, co pozwala na swobodną regulację podgłówka czy podnóżka. Modele SleepMed z kolekcji Standard dostępne są w różnych rozmiarach. Jeśli szukamy materaca do łóżka pojedynczego, wybierzmy wielkość 80×200, 90×200, 100×200 lub 120×200. Chcąc kupić produkt dwuosobowy, postawmy na rozmiar 140×200, 160×200, 180×200 lub 200×200. Każdy z materacy cechuje się ciekawymi właściwościami, ale to, co je odróżnia, to wysokość. Model SleepMed Comfort mierzy 20 centymetrów, SleepMed Premium 23 centymetry, a SleepMed Supreme 27 centymetrów. Wyższe materace są zalecane osobom starszym lub takim, które mają problemy ze swobodnym poruszaniem się. Wysoka konstrukcja modelu ułatwia bowiem wstawanie.

4 różne twardości

Bardzo przydatnym elementem, który zawierają materace z serii Standard, jest możliwość regulacji twardości. Odpowiada za to ruchoma warstwa pianki termoelastycznej VitaRest®. Wystarczy przełożyć ją na drugą stronę materaca, aby uzyskać inny stopień twardości. To niezwykle użyteczne, jako że materac to zakup na lata, a z czasem jednak nasze preferencje co do powierzchni snu mogą się zmienić, na przykład z powodu przybrania na wadze czy też nowych dolegliwości zdrowotnych.

Pokrowiec Merced

Kolejnym aspektem, który wiąże się z materacami z serii Standard, jest pokrowiec Merced. To wyjątkowy produkt, który zadaniem nie jest tylko zapewnienie warstwy ochronnej. Za sprawą specjalnego designu na jego powierzchni znajdują się perforacje, które odpowiadają za wywołanie odczuwalnego efektu masażu. To powoduje, że poziom komfortu snu staje się jeszcze wyższy. Pokrowiec gwarantuje ponadto bardzo dobrą oddychalność i uczucie świeżości podczas wypoczynku. Co więcej, wykorzystanie dużej ilości elastycznych włókien sprawia, że powierzchnia pokrowca idealnie dopasowuje się do naszego ciała. Wyróżnia się ona wyjątkową miękkością, co sprawia, że korzystanie z niego jest niezwykle przyjemne. Taśma 3D zastosowana na bokach pokrowca jeszcze bardziej usprawnia obieg powietrza i umożliwia niezwykle skuteczne odparowywanie wilgoci.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy SleepMed Comfort, Premium czy też Supreme, możemy być pewni, że nasz wypoczynek na tym zyska. Wyjątkowa technologia Airforce zadba o wysoki poziom naszej higieny snu, za to innowacyjna pianka VitaRest® zagwarantuje nam idealne dopasowanie i pełne odprężenie.

 

wyrób medyczny

Materace SleepMed Comfort, SleepMed Premium, SleepMed Supreme to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.