Nowoczesne materace sprężynowe są gwarancją komfortowego i zdrowego snu. Zastanawiacie się czy to rozwiązanie dla Was? Zapoznajcie się z ich charakterystyką i dowiedzcie się, dlaczego warto postawić właśnie na te modele!

Materace sprężynowe – świetny wybór dla każdego

Materace sprężynowe wciąż wielu z nas kojarzą się z tymi sprzed kilkunastu lat: skrzypiącymi, niewygodnymi, które szybko się odkształcają i niszczą. Jednak wbijające się w nasze ciało w trakcie snu sprężyny to już przeszłość. Dzisiejsze modele, za sprawą nowych rozwiązań wykorzystywanych w procesie produkcji, nie tylko są niezwykle wygodne, ale też i bardzo solidne. Wiele z nich cechuje się wysoką elastycznością punktową, za sprawą czego nie tylko zapewniają komfortowe podparcie, ale też świetnie dopasowują się do kształtu naszego ciała! Właśnie dlatego fantastycznie sprawdzą się chociażby w przypadku par, nawet tych pomiędzy którymi występuje duża dysproporcja wagowa. Redukują one drgania, a także minimalizują efekt zapadania się lżejszego z partnerów. Zadowolą również osoby o podwyższonej masie ciała czy uprawiające sporty, ponieważ solidne podparcie pomaga zregenerować się zmęczonym mięśniom. Jak jednak wybrać idealny model? Wśród najpopularniejszych znajdziemy materace kieszeniowe, a także produkty multipocket. Czym się od siebie różnią i jaki będzie dla nas najlepszy? Podpowiadamy!

Materace kieszeniowe

Materace sprężynowe – charakterystykaMaterace kieszeniowe od standardowych modeli odróżniają się tym, że każda ze sprężyn znajduje się w osobnej w kieszonce. Dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązań, wkład reaguje w sposób indywidualny na nacisk ciała, przez co wskazane modele świetnie dopasowują się do jego użytkownika, nie ulegając jednocześnie odkształceniu i nie przenoszą drgań. Dlatego swobodnie można spać na nich w dwójkę, a także zadowolą one osoby, które podczas odpoczynku często zmieniają swoją pozycję. Dodatkowo podkreślmy, że materace kieszeniowe są niezwykle ciche i nie usłyszymy pracującego wkładu. Właśnie takie, nowoczesne metody zostały zastosowane w modelu Hilding Cha-Cha. Połączono tutaj umieszczone w osobnych kieszeniach sprężyny, razem z pianką Velvet Touch, cechującą się wysoką sprężystością. Jest ona gwarancją świetnej wentylacji i mocnego podparcia. Dodatkowo twardość zwiększają warstwy filcu, które znajdują się po obu stronach.

Jeszcze więcej sprężyn, czyli modele multipocket

Materace multipocket zaliczane są do modeli kieszeniowych. Posiadają one jednak większą ilość sprężyn o mniejszej średnicy, niż w standardowych modelach tego typu. Zastosowane rozwiązanie jest obietnicą elastyczności punktowej na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu nasz zakup będzie jeszcze lepiej dopasowywał się do kształtu ciała, ponieważ każda sprężyna reaguje na nacisk w sposób indywidualny. Hilding Makarena jest modelem, w którym ta metoda została połączona ze zwiększającym twardość wkładem lateksem oraz termoelastyczną pianką Visco, która świetnie redukuje napięcie mięśniowe, delikatnie otulając ciało i pomagając mu się odprężyć.

Materace sprężynowe są w stanie zadowolić każdego. Dzięki szerokiej gamie dostępnych modeli, mamy pewność, że uda nam się znaleźć idealny dla nas!