W dzisiejszych czasach rynek materacy jest bardzo zróżnicowany – możemy znaleźć na nim wiele modeli o unikatowych właściwościach, dzięki którym każdy z nas może wybrać ten idealny dla siebie. Aktualnie najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem jest pianka termoelastyczna, która znacząco zwiększa wygodę naszego snu i z tego względu rekomendowana jest wszystkim, którzy oczekują wysokiej jakości odpoczynku w nocy.

Pianka memory – materac z pamięcią

Pianka termoelastyczna – zwana inaczej pianką memory lub visco – stanowi wypełnienie materacy termoelastycznych. Geneza powstania tej pianki jest niezwykle ciekawa – technologia ta została bowiem opracowana przez NASA w drugiej połowie ubiegłego wieku na potrzeby podróży kosmicznych, chcąc poprawić komfort załogi podczas wymagających misji. Aktualnie jest ogólnodostępna dla każdego użytkownika. Charakteryzuje się ona “pamięcią” materiału, co oznacza że kiedy położymy się na jej powierzchnię, idealnie dostosuje się do kształtu naszego ciała, natomiast, gdy wstaniemy natychmiast powróci do swojej pierwotnej postaci. Dzięki tym cechom pianka visco z powodzeniem pełni również funkcje rehabilitacyjne i ortopedyczne, niwelując bóle kręgosłupa i stawów. Dzieje się to za sprawą właściwości rozprężnych i termoelastycznych, które zapewniają idealną miękkość podczas snu, dostosowaną indywidualnie do każdego użytkownika. Dzięki temu wszystkie partie ciała mają równomierne podparcie i nie są narażone na nadmierny ucisk czy wzmożone napięcie mięśni.

Pianka termoelastyczna – właściwości

Pianka termoelastyczna – innowacja w Twoim łóżkuPianka termoelastyczna posiada szereg korzystnych właściwości, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie maksymalnej wygody snu. Na największą uwagę zasługuje fakt, iż reaguje na temperaturę ciała oraz jego nacisk, idealnie dopasowując się do kształtu całej sylwetki. Dzięki temu nacisk jest minimalny, a w efekcie – mięśnie rozluźnione i organizm głęboko zregenerowany po całonocnym odpoczynku. Innowacyjność technologii polega na tym, że ciało swoją ciężkością delikatnie zapada się w materac, który otula je tworząc swojego rodzaju odlew. Zapewnia to optymalną miękkość oraz równomierne podparcie. Ponadto, takie rozwiązanie poprawia ukrwienie i sprawia, że śpimy spokojniej, nie zmieniając tak często pozycji. Jak pokazują badania, organizm poddaje się dużo szybszej regeneracji na modelu tego typu, aniżeli na innej powierzchni, dzięki czemu sen może być krótszy, a jednocześnie bardziej efektywny.

Materac termoelastyczny – dla kogo?

Z uwagi na szereg właściwości prozdrowotnych materac z takim rodzajem wypełnienia idealnie nada się dla wszystkich osób, które cierpią na różnego rodzaju dolegliwości związane z bólem kręgosłupa, stawów czy mięśni. Również będzie idealnym zastosowaniem dla każdego, kto zmaga się z problemami ze strony układu krążenia, poprawiając znacznie ukrwienie. Jednakże produkt nie jest wyłącznie przeznaczony dla kogoś, kto zmaga się z problemami zdrowotnymi, lecz również dla wszystkich zupełnie zdrowych osób, które chcą poprawić jakość swojego snu, ciesząc się maksymalnym komfortem i wygodą. Bardzo dobrze sprawdzi się też u ciężarnych kobiet oraz u par, śpiących na jednym materacu – zwłaszcza, jeśli występuje u nich duża dysproporcja związana z wagą czy wzrostem. Dzięki piance termoelastycznej o dużej gęstości, powierzchnia indywidualnie dostosuje się do każdego użytkownika.

Materac z pianki termoelastycznej jest innowacyjnym produktem na rynku. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom przyczynia się do maksymalnego komfortu, przekładającego się na jakość naszego snu, a także idealnie sprawdza się u osób, zmagających się z problemami natury zdrowotnej. To sprawia, że ma on bardzo szerokie zastosowanie i z pewnością zaspokoi oczekiwania każdej, nawet najbardziej wymagającej osoby.