Materace sprężynowe wciąż wielu z nas kojarzyły się ze skrzypieniem przy każdym ruchu oraz dużym dyskomfortem w czasie snu. Czas jednak przyniósł nowe rozwiązania, a mianowicie modele kieszeniowe! Czym się cechują i dlaczego są takie wygodne?

Materac kieszeniowy, czyli wytrzymałość i komfort!

Materace kieszeniowe są pewnym przełomem wśród modeli sprężynowych, o których myśląc wielu z nas wciąż ma przed oczami wbijające się w ciało sprężyny, czy odkształcenia powstałe w wyniku uszkodzenia wkładu. Jednak z biegiem lat pojawiła się całkowicie nowa propozycja, mocno wpływająca na komfort korzystania z danego produktu, a także na jego żywotność. Mowa tutaj właśnie o materacach kieszeniowych, gdzie każda ze sprężyn umieszczona została w osobnej kieszeni. To pozornie proste rozwiązanie, zdecydowanie zrewolucjonizowało rynek. Dzięki temu omawiane produkty cechują się dużą elastycznością punktową, co oznacza że w indywidualny sposób reagują na nacisk, przez co lepiej dopasowują się do każdej partii naszego ciała. Jak wspomnieliśmy są też znacznie bardziej wytrzymałe i po zakończonym użytkowaniu wracają do swojego pierwotnego kształtu, dlatego też bez najmniejszego problemu mogą z nich korzystać osoby o podwyższonej masie ciała. Spełnią one praktycznie wymagania każdego, używać mogą ich już dzieci w wieku szkolnych. Warto jednak wspomnieć, że nie nadają się one do do stelaży regulowanych, które mogą uszkodzić ich wnętrze, a także spać na nich nie powinny niemowlęta.

Materac multipocket: co to jest?

Materace kieszeniowy – najważniejsze cechyJednym z typów materacy kieszeniowych są modele multipocket. Posiadają one jeszcze większe zagęszczenie sprężyn o mniejszej średnicy, z których każda umieszczona została w osobnej kieszeni. Dzięki temu, że nie są one bezpośrednio połączone ze sobą, tylko oddzielona za pomocą materiału, w indywidualny sposób reagują na nacisk wywołany korzystaniem z nich, co bezpośrednio przekłada się na nasz komfort podczas snu a także stabilniejsze podparcie dla całego ciała. Jednocześnie dopasowują się one do krzywizn anatomicznych, za sprawą czego mięśnie szybciej się regenerują. Warto wspomnieć, że minimalizują drgania wywołane zmianą pozycji, dlatego świetnie sprawdzą się dla par, ponieważ nie będziemy czuć ruchów drugiej osoby korzystającej z łóżka. Na poziom wypoczynku we dwoje wpływa także elastyczność punktowa. Duża ilość punktów nacisku sprawia, że wyśpią się nawet partnerzy, pomiędzy którymi występuje duża dysproporcja we wzroście i wadze.

Materace kieszeniowe na miarę potrzeb!

Na rynku znajdziemy wiele różnych materacy kieszeniowych, jednak warto jest wybierać sprawdzone modele. Wśród takich zdecydowanie znajduje się Hilding Pasodoble, stworzony z myślą o osobach, które potrzebują mocnego podparcia każdej partii ciała. Za twardość odpowiadają tutaj nie tylko sprężyny kieszeniowe, lecz również naturalna mata kokosowa. Produkt ten świetnie zdaje egzamin w przypadku dolegliwości bólowych kręgosłupa. Idealnie odpręża mięśnie i nadaje się także dla seniorów. Innym, niezwykle nowoczesnych rozwiązaniem jest Hilding Dance. Umieszczone w jego wnętrzu sprężyny mają wysokość aż piętnastu centymetrów, co pozwala uzyskać elastyczność punktową na najwyższym poziomie. Za jego właściwości odpowiadają pianki HR oraz chłodząca FloFom. Co ważne reaguje on na temperaturę naszego ciała dostosowując się do jego kształtu.

Materace kieszeniowe to świetnie rozwiązanie dla osób, które cenią sobie stabilne podparcie, lecz jednocześnie poszukują modelu dopasowującego się do kształtu ich ciała. Szeroki wachlarz dostępnych propozycji pozwoli znaleźć nam idealny produkt dla nas.