Sen jest niezwykle ważnym czynnikiem, który wpływa na odpowiednie samopoczucie oraz prawidłowy rozwój człowieka. Nic zatem dziwnego, że każdy człowiek dąży do podniesienia komfortu swojego wypoczynku. Idealną propozycją dla osób, które użytkują wyeksploatowany materac lub śpią na sofach będą materace nawierzchniowe! Na czym polegają jego właściwości oraz kto jeszcze się na nim wyśpi?

Czym są materace nawierzchniowe?

Wiele mówi się o dobroczynnym wpływie snu na organizm, dlatego coraz więcej osób wybiera odpowiednio dopasowane do swoich potrzeb materace. Jednak nie zawsze jest to możliwe – zbyt małe mieszkanie czy częste podróże sprawiają, że sen nie staje się już tak komfortowy lub efektowny. Z uwagi na to stworzono innowacyjne rozwiązanie, jakim są materace nawierzchniowe! Wyróżniają się swoją budową oraz właściwościami, ponieważ stanowią zaledwie kilkucentymetrową matę. Można je z łatwością rolować, a co za tym idzie nie ma problemu z transportem czy zabraniem ze sobą w podróż. Dodatkowo materace nawierzchniowe mogą składać się z różnego rodzaju pianek, które zapewniają unikalne dla każdego modelu cechy. Jednak wszystkie materace nawierzchnie charakteryzują się zwiększaniem odczuwalnego komfortu. Możliwe to jest dzięki prawidłowemu dopasowywaniu się do kształtu ciała oraz odpowiednie zmiękczenie lub utwardzenie podłoża. Dodatkowo można je położyć na każdą powierzchnię – inny materac, podłogę czy nawet ziemię.

Dlaczego warto zainwestować w materace nawierzchniowe?

Materace nawierzchniowe - poznaj ich właściwości! Materace nawierzchniowe odpowiadają przede wszystkim za odpowiedni komfort w czasie snu oraz co za tym idzie – jego efektywność. Jest to możliwe dzięki jego odpowiedniej budowie oraz charakterystycznych cech odpowiednio dobranych pianek. W lokalnych sklepach znaleźć można trzy wyjątkowe materace nawierzchniowe. Zaliczają się do nich:

  • Hilding Alt – zmiękczający podłoże materac, który posiada w swoim wkładzie termoelastyczną piankę Visco, reagującą na ciepło oraz ciężar ciała, dzięki czemu jest w stanie idealnie dopasować się do anatomicznej budowy użytkownika. We wkładzie Hilding Alt wyróżnić można również piankę FlexiFoam, która odpowiada za elastyczność i plastyczność,
  • Hilding Bass – zwiększając uczucie twardości materac, posiadający w swoim składzie piankę Velvet Touch, którą cechuje wysoka elastyczność, sprężystość i odpowiednia sztywność,
  • Hilding Tenor – średniej twardości materac, który idealnie sprawdzi się w każdym przypadku. W całości zbudowany został z wysokoelastycznej pianki FloFom, która wykazuje właściwości termoregulacyjne i chłodzące.

Wszystkie wymienione materace posiadają odpowiednią wentylację, która uniemożliwia gromadzenie się kurzu oraz roztoczy, a tym samym i zapewnia antyalergiczne podłoże do spania. Dodatkowo wszystkie te modele nawierzchniowe posiadają pokrowiec z zamkiem, który można szybko i łatwo zdjąć. Umożliwia to zachowanie materaca w czystości i higieniczności. Dostępne w lokalnych sklepach materace nawierzchnie idealnie dopasowują się do każdego użytkownika, a to wszystko za sprawą ich różnorodności!

Materace nawierzchniowe – dla kogo? 

Materace do spania mają jedną, nadrzędna funkcję, jaką jest zapewnienie komfortowego i efektywnego snu. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na odpowiedni materac. Przyczyn może być wiele – zbyt małe mieszkanie lub częste wyjazdy. Sprawdzą się one w każdych warunkach, dlatego świetnie sprawdzą się u osób:

  • często podróżujących,
  • śpiących na łóżkach hotelowych,
  • śpiących na wyeksploatowanym materacu,
  • śpiących na wersalce.

Materace nawierzchniowe to uniwersalne produkty przeznaczone dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na większy materac. Dodatkowo idealnie sprawdzają się w podróży. Zakup materaca nawierzchniowego to możliwość komfortowego snu w każdych warunkach!