Wydawać by się mogło, że materace ze statusem wyrobu medycznego są dedykowane jedynie osobom obłożnie chorym. W rzeczywistości jednak nie jest to jedyna grupa, która może skorzystać z właściwości oferowanych przez produkty tego typu.

Czym są materace medyczne i kto może z nich korzystać?

Materac ze statusem wyrobu medycznego to produkt, który jest raczej bardziej znany pod nazwą “rehabilitacyjny” lub “ortopedyczny”. Produkty tego typu powstały w odpowiedzi na jedno z najczęściej występujących schorzeń – ból kręgosłupa. Wielogodzinna praca przed komputerem lub praca fizyczna potrafi naprawdę dać w kość i doprowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości. Jednak jest na to bardzo prosty ratunek – odpowiednio dobrany materac. Te ze statusem wyrobu medycznego przyczyniają się do neutralizowania bólu, ponieważ doskonale podpierają kręgosłup, a jednocześnie mają twardość gwarantującą odpowiednią wygodę. W przypadku szczególnych potrzeb koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, aby podłoże do snu nie było zbyt miękkie ani zbyt twarde. Nadmierna miękkość może sprawić, że ciało użytkownika będzie się zapadało, a w efekcie – pozycja snu nie będzie zdrowa. Zbyt twarde podłoże to z kolei prawdopodobieństwo zbędnego napinania mięśni. Materace medyczne posiadają siedem zróżnicowanych stref twardości, które są dostosowane do nacisków wywieranych przez konkretną część ciała. Ta zaleta oraz wiele innych, których nie brakuje w przypadku wyrobów tego typu sprawia, że podłoża o statusie wyrobu medycznego są wybierane bardzo często, nie tylko przez osoby obłożnie chore. Wspaniale sprawdzają się również u osób, które pragną zająć się profilaktyką schorzeń kręgosłupa, a także u seniorów i par.

Poznaj materace ze statusem wyrobu medycznego!Poznaj zalety produktu od topowego producenta materaców medycznych

Jeśli szukasz materaca to prawdopodobnie niejednokrotnie trafiłeś na producenta SleepMed. To topowa marka zajmująca się właśnie tworzeniem medycznych podłoży do snu. To właśnie w tym się specjalizują, a ich wyroby z pewnością będą jedną z najlepszych możliwości. SleepMed Premium został zbudowany na bazie pianki termoelastycznej i wysokoelastycznej – te dwa materiały w połączeniu ze sobą sprawiają, że powierzchnia spania jest sprężysta, wytrzymała i odporna na odkształcenia, a ponadto reaguje na temperaturę ciała oraz wagę użytkownika. Materac dopasowuje się do indywidualnego kształtu ciała każdego użytkownika, a jednocześnie bezkonkurencyjnie podpiera kręgosłup. Producent pomyślał również o osobach, które wypoczywają na łóżkach posiadających regulację zagłówka i podnóżka – model Premium jest elastyczny i przystosowany do ruchomych stelaży.

Produkt godny zaufania

Sam status wyrobu medycznego to już coś, czym bez obaw można się kierować. Jest on dowodem na to, że produkt, który go posiada przeszedł szereg restrykcyjnych testów i badań. Hilding Rumba to świetna propozycja, która uzyskała jeszcze więcej odznaczeń. Wśród jej certyfikatów dumnie widnieje Oeko-Tex Standard 100 oraz certyfikat jakości AEH, który potwierdza, że wyrób świetnie wypadł na analizie weryfikującej 4 najważniejsze czynniki: ergonomię, higienę, klimat i trwałość. We wnętrzu połączono piankę termoelastyczną oraz Velvet Touch, dzięki czemu powierzchnia jest sprężysta, wytrzymała, odporna na odkształcenia i gotowa do reagowania na temperaturę ciała oraz wagę użytkownika.

Powyżej wymienione zalety to oczywiście tylko kilka plusów produktu SleepMed i Hilding. Siedem stref twardości, możliwość prania, specjalne profilowania i nacięcia zapewniające odpowiednią wentylację. Postaw więc na materac wysokiej jakości, wyprodukowany przez znanego i cenionego producenta.