Materace sprężynowe są znane już od wielu lat, ale nie wszyscy wiedzą, że powstała nowoczesna wersja tradycyjnego podłoża. Drobne sprężyny umieszczone w pojedynczych, materiałowych kieszonkach to rozwiązanie na miarę XXI wieku. Dzięki nim można bez obaw powiedzieć, że podłoża spełniają oczekiwania wszystkich, nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Higiena snu – o czym należy pamiętać?

Higiena snu to pewnego rodzaju zbiór zasad, o którym nie bez powodu mówi się tak dużo. Są to bowiem rady, które znacząco wpływają na jakość i efektywność snu, a co za tym idzie – na ogólne samopoczucie. Co zatem należy robić, by móc cieszyć się komfortowym nocnym wypoczynkiem?

  • Regularnie wietrz sypialnię.
  • Zadbaj o możliwie jak najbardziej schematyczny styl życia. Kładzenie się spać oraz wstawanie o podobnych porach daje poczucie bezpieczeństwa i pomaga uregulować zegar biologiczny.
  • Zwróć uwagę na to, co jesz. Ogranicz spożycie kofeiny, omijaj nikotynę i alkohol, unikaj wieczornego spożywania cukru.
  • Zadbaj o regularny ruch. Nie musi to być bardzo długi i męczący trening – już 30 minut dziennie spaceru, jogi, czy rozciągania może się okazać bardzo pomocne.
  • Pamiętaj o tym, by przed snem się zrelaksować. Posłuchaj spokojnej muzyki, poczytaj książkę lub prowadź dziennik – znajdź rozwiązanie, które pozwoli odłożyć telefon na bok i będzie Ci odpowiadało najbardziej.
  • Dobierz odpowiednie akcesoria sypialniane: poduszki, kołdry, pościel, a przede wszystkim materac.

Materac sprężynowy do dwuosobowego łóżkaSen we dwójkę – jaki materac wybrać?

Związek to sztuka kompromisów, również w kwestiach związanych ze snem! Jeśli poszukujesz podłoża, na którym zarówno Ty, jak i Twój partner bądź partnerka będą mogli się wyspać, wybierz materac sprężynowy 160×200. To niesamowicie elastyczne punktowo podłoże, którego rozmiar powinien zadowolić każdego, nawet najbardziej wymagającego użytkownika. 160 centymetrów szerokości to wystarczająco, by zarówno jedna, jak i druga osoba położyła się swobodnie na plecach i miała pełen zakres ruchów. W procesie produkcji podłoży zbudowanych na bazie sprężyn zastosowano nowoczesne technologie i bardzo innowacyjne surowce, dzięki którym wyrób ugina się jedynie w miejscu nacisku. Oznacza to, że zmiana pozycji jednej osoby jest niemal nieodczuwalna dla drugiej.

Jak dbać o materac sprężynowy?

Kwestia dbania o materac sprężynowy wbrew pozorom nie jest ani trochę skomplikowana. Pielęgnacja opiera się na regularnym wietrzeniu wkładu oraz praniu pokrowca. Nowoczesne modele mają to siebie, że ich pokrowiec został wyposażony w funkcjonalny zamek błyskawiczny, który ułatwia zdejmowanie tkaniny. Materiał jest ponadto przystosowany do prania w pralce w warunkach domowych, dlatego bez problemu można odnowić swoje podłoże niewielkim kosztem i z użyciem stosunkowo niewielkiej siły.

Powyższe modele to materace najwyższej jakości wyprodukowane przez znanych i cenionych producentów. Wybierz któryś z tych materaców sprężynowych, a już nigdy więcej nie zdecydujesz się na nocny wypoczynek na innym podłożu!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/