Na komfortowy sen składa się wiele czynników. Są to chociażby warunki panujące w sypialni – temperatura, światło, a nawet wilgotność powietrza. Na jakość snu wpływają również akcesoria sypialniane jak poduszka, kołdra, czy nawet prześcieradło. Jednak najważniejszym elementem komfortowego snu jest oczywiście podłoże, na którym zasypiasz. Wiele osób nie zwraca szczególnej uwagi na powierzchnię, na której śpi, przez co dokuczają im bóle pleców, czy niewyspanie się. Rozwiązaniem może okazać się materac nawierzchniowy!

Materac nawierzchniowy – co to? 

Materac nawierzchniowy – inaczej przekładka, lub nakładka – to po prostu dodatkowy materac o wielu opcjach. Może być uzupełnieniem materaca głównego i ma wtedy za zadanie zwiększyć komfort snu, a także zapewnia komfort osobom śpiącym na kanapach, czy wersalkach. Ma zaledwie kilka centymetrów wysokości – zazwyczaj od 4 do 8. Nie nadaje się do samodzielnego użytku na co dzień, ale może być przydatny w ekstremalnych sytuacjach. Sprawdzi się jako dodatkowe posłanie dla gości, a pod namiotem zastąpi karimatę. Możesz zabrać go ze sobą dosłownie wszędzie – możesz położyć go nawet na niewygodnym hotelowym łóżku.

Zalety materaca nawierzchniowego

Materac nawierzchniowy - czy warto w niego zainwestować?Materac nawierzchniowy posiada niekwestionowaną zaletę, jaką jest znaczne polepszenie jakości i komfortu snu. Co istotne – łatwo utrzymać go w czystości. Dzięki temu utrzymanie higieny snu jest niezwykle proste. Produkty zazwyczaj posiadają zdejmowany pokrowiec, który można prać w odpowiedniej temperaturze. Dzięki temu wewnątrz, jak i na powierzchni materaca nie rozwijają się bakterie, drobnoustroje, czy pleśń. Produkty te wyróżniają się również dobrą wentylacją wkładu – chronią go więc przed wilgocią. Materac nawierzchniowy 90×200 blokuje wnikanie w podłoże potu, czy różnego rodzaju zanieczyszczeń. Sprawia to, że materace bazowe służą dłużej, a sen na kanapie jest bardziej higieniczny. Bardzo istotną zaletą materaca jest także jego waga i elastyczność. Produkt bardzo łatwo jest zrolować i przenosić, czy przewozić w wybrane miejsce. Materac spodoba się więc osobom, które dużo podróżują, lub często się przeprowadzają. Zaletą materacy nawierzchniowych jest także ich szeroki wybór – na rynku znajdziesz naprawdę wiele różnego rodzaju produktów, które z łatwością dobierzesz do swoich preferencji.

Jaki materac wybrać?

Niesamowicie istotnym jest decydowanie się na produkty wysokiej jakości, odpowiadające określonym, indywidualnym potrzebom. Przed zakupem zastanów się dobrze, czego konkretnie potrzebujesz i jakie podłoże jest dla Ciebie najwygodniejsze, a jednocześnie najzdrowsze. Bardzo dobrym materacem nawierzchniowym jest Hilding Tenor, który jest niezwykle elastyczny i odwracalny. Posiada pokrowiec, który z łatwością wypierzesz, dzięki czemu zachowasz higienę snu. To perfekcyjna opcja dla alergików, ponieważ zastosowane w jego produkcji materiały nie nasilają alergii, a co więcej skutecznie hamują rozwój bakterii, czy drobnoustrojów. Został wypełniony pianką FloFom, która jest niezwykle elastyczna i wykazuje właściwości termoregulujące i chłodzące. Materac zapewnia również odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa i sprawia, że mięśnie mogą się rozluźnić.

Jak widzisz zakup materaca nawierzchniowego może istotnie wpłynąć na jakość snu i sprawić, że w końcu spokojnie się wyśpisz. To inwestycja, której nie pożałujesz!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/