Człowiek średnio przesypia ⅓ doby, co jest niezwykle długim czasem spędzonym w jednym miejscu. W celu zapewnienia sobie komfortowego oraz efektywnego snu warto zwrócić uwagę na rodzaj podłoża, czyli materac. To właśnie on odgrywa największą rolę w kwestii wysypiania się oraz dbania o prawidłową stabilizację kręgosłupa. W końcu dzięki efektywnemu snu człowiek ma lepszy humor oraz samopoczucie, a przez to może więcej. Czym zatem charakteryzuje się niezwykle wygodny materac Hilding Zorba oraz dlaczego warto wziąć go pod uwagę? 

Hilding Zorba – wkład 

Idealne dopasowanie się do ciała użytkownika jest podstawową cechą materaca Hilding Zorba. Zawdzięcza ją wyjątkowo dobrze dobranemu wkładowi, który bazuje na sprężynach kieszeniowych. Zostały one wykonane przy pomocy innowacyjnych technologii, dzięki czemu są nie tylko bardziej trwałe, ale także różnią się od swoich poprzedników. Przede wszystkim sprężyny kieszeniowe osadzone są w osobnych kieszeniach, które gwarantują indywidualną pracę materaca tylko w miejscu nacisku. W ten sposób materac odznacza się wysoką elastycznością punktową, ale także umożliwia rozchodzenie się drgań wywoływanych przez drugą osobę. Sprężyny zostały osadzone w taki sposób, aby tworzyły siedem stref twardości. Pozwalają one na idealne dopasowanie się materaca do anatomicznej budowy ciała użytkownika oraz w odpowiedni sposób stabilizuje kręgosłup. Oprócz sprężyn kieszeniowych w materacu Hilding Zorba wyróżnić można dwa rodzaje pianek:

  • po jednej stronie znajduje się pianka FlexiFoam, która zwiększa elastyczność oraz plastyczność wkładu, w odpowiedni sposób dostosowując się do użytkownika,
  • po drugiej stronie znajduje się profilowana pianka lateksowa, która charakteryzuje się sprężystością, wytrzymałością oraz właściwościami antyalergicznymi.

Hilding Zorba – cechy

Efektywny sen tylko z Hilding Zorba!Materace do spania różnią się między sobą cechami oraz właściwościami, jakie wynikają z wkładu. Zastosowanie po obu stronach pianek sprawia, że materac Hilding Zorba jest odwracalny. Umożliwia to zmianę twardości, ponieważ po jednej stronie materaca jest średnio twardy, a po drugiej twardy. Dodatkowo regularna zmiana stron pozytywnie wpływa na trwałość oraz wentylację wkładu. Na przepływ powietrza, a tym samym i mikroklimat wewnątrz materaca wpływ ma pokrowiec Silver. Oprócz eleganckiego wykończenia z elementami srebra posiada on strukturę, która zwiększa cyrkulację powietrza. W ten sposób można zapobiec gromadzeniu się kurzu oraz rozwojowi roztoczy. Dodatkowo pokrowiec można z łatwością ściągnąć i wyprać. Jak wszystkie materace Hilding wyprodukowany został z materiałów bezpiecznych dla zdrowia oraz niewywołujących reakcji alergicznych, dlatego jest przyjazny alergikom. Z uwagi na redukcję drgań oraz możliwości dopasowania twardości polecany jest parom, a nawet i seniorom.

Możliwość zapewnienia komfortowego wypoczynku jest ważna dla każdego człowieka. To właśnie dlatego warto wybrać materac Hilding Zorba, który nie tylko pozwoli wygodnie zasnąć, ale także w odpowiedni sposób stabilizuje i podeprze kręgosłup.