Wbrew pozorom biuro to bardzo ważne pomieszczenie – zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Coraz więcej osób prowadzi własne firmy lub decyduje się na pracę zdalną. Z uwagi na to, warto wiedzieć, jakie są podstawowe zasady urządzania idealnego biura domowego. W tym artykule znajdują się proste wskazówki, o których warto pamiętać!

Na co zwrócić uwagę urządzając domowe biuro?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na efektywność naszej pracy. Oczywiście oprócz mebli, takich jak regał na dokumenty czy elementów dekoracyjnych, warto uwzględnić. A o czym jeszcze powinniśmy wiedzieć?

Komputer stacjonarny czy laptop?

Domowe biuro nie istnieje bez komputera. Musimy się jednak zastanowić, co sprawdzi się u nas lepiej – komputer stacjonarny czy laptop. Każdy z tych sprzętów ma swoje wady i zalety, jednak tutaj liczą się nasze potrzeby oraz to, czy np. będziemy go używać jeszcze do gier. Oprócz tego zastanówmy się, czy lubimy pracować w różnych miejscach.

Dwa monitory

Niezależnie od tego, czy wybieramy komputer stacjonarny, czy laptop, warto zastanowić się nad dwoma monitorami. Kwestia ta jest o tyle ważna, iż w znaczący sposób ułatwią pracę. Z uwagi na to, są doceniane przez m.in. programistów, architektów, grafików czy analityków finansowych. Nie ma się co dziwić – w końcu dają dużo przestrzeni na ekranie!

Wygodna klawiatura

Osoby często korzystające z klawiatury powinny zastanowić się nad tym, jaki sprzęt zagwarantuje im ergonomiczne warunki pracy. Jest to niezwykle ważne, gdyż pozwoli zadbać o zdrowie nadgarstków. Obecnie na rynku jest wiele różnych modeli, przez co każdy z nas będzie w stanie dopasować je do swoich potrzeb i preferencji.

Sprawna drukarka

Zasady urządzania idealnego biura domowegoBez względu na nasz zawód, warto mieć sprawną drukarkę. Przy jej wyborze warto wziąć pod uwagę rozmiar oraz to, gdzie ją umieścimy. Tak naprawdę nie jesteśmy w stanie przewidzieć, do czego nam się przyda. Postawmy zatem na model, który cicho pracuje oraz jest wielofunkcyjny.

Funkcjonalne biurko

Biurko powinno być szerokie min. na 90 cm, jednak dla naszego komfortu najlepiej postawić na modele mające 120-160 cm. Natomiast szacuje się, że optymalna długość wynosi 70-80 cm. Mimo wszystko najlepiej sprawdza się tutaj modele z regulowaną wysokością oraz posiadające dodatków dostawki i ścianki. W ten sposób będziemy mieć wszystko pod ręką.

Ergonomiczny fotel

Wygodny fotel powinien być odpowiednio od nas dopasowany. Wybierzmy zatem model, który jest wyposażony w opcję regulacji wysokości i oparcia. W ten sposób dopasujemy go do pozycji i ciała. Idealny model powinien posiadać także podłokietniki, zagłówek oraz komfortowe siedzisko.

Odpowiednie oświetlenie

Dobre oświetlenie to podstawa. Zainwestujmy zatem w rolety lub żaluzje, które pozwolą nam regulować poziom natężenia światła naturalnego w ciągu dnia. Natomiast wieczorami przyda nam się nie tylko żyrandol, ale także lampa biurkowa. Pozwoli ona na oświetlenie przedmiotów, na które patrzymy, czyli m.in. klawiaturę czy różnego rodzaju notatki.

Strefa wypoczynkowa w biurze? Czemu nie!

Urządzając biuro, skupiamy się głównie na biurku oraz jego wyposażeniu. Jednak nie zapominajmy także o innych elementach. Jednym z nich jest strefa wypoczynkowa, która obejmuje tutaj przede wszystkim fortel, stolik i sofę. W przypadku dużego biura domowego możemy zainwestować w miejsce, które zagwarantuje nam komfortowy wypoczynek po wykonanych obowiązkach. Warto skupić się tutaj na rozkładanej wersalce, narożniku lub sofie – w końcu na pewno niejednokrotnie w czasie przerwy utniemy sobie drzemkę! Nie mogąc pozwolić sobie tutaj na komfortowe łóżko, postawmy przede wszystkim na koc, poduszkę i materac, który jest najważniejszym elementem https://abcsnu.pl/content/6-poradnik#Materac-najwazniejszy-element-sypialni. A co warto wiedzieć o poszczególnych elementach?

Materac jako produkt nie tylko od sypialni

Normalne materace https://abcsnu.pl/37-materace-100×200 są idealną propozycją do sypialni, jednak niekoniecznie sprawdzą się w biurze. Tutaj najlepiej postawić na modele nawierzchniowe, które możemy umieścić na rozłożonej sofie.

Dobra poduszka zwiększa komfort wypoczynku

Na sofie z pewnością umieścimy poduszki ozdobne. Podkreślą one aranżację wnętrza, jednak w czasie odpoczynku nie zagwarantują odpowiedniego wsparcia górnych partii ciała. W tym celu postawmy na ergonomiczne poduszki, które znajdziemy na https://abcsnu.pl/.

Koc jako obowiązkowy element każdego biura

W czasie drzemki lub odpoczynku nie można zapomnieć o kocu. Jest to element, który zastąpi nam kołdrę, gdyż podobnie jak ona, jest w stanie zagwarantować nam komfort termiczny. Pamiętajmy tutaj o wyborze modelu o odpowiednim rozmiarze!

Domowe biuro powinno być odpowiednio rozplanowane, a także dopasowane do naszych osobistych potrzeb. Warto także uwzględnić tutaj metraż oraz miejsce do wypoczynku, które wbrew pozorom dość często się przydaje.