Damska torebka to nie tylko modny dodatek. Mężczyźni twierdzą, że stanowi ona miejsce, w którym możemy znaleźć wszystko, czego potrzebujemy. Plaster, tabletka na ból głowy, chusteczki – to tylko kilka z wielu przykładów tego, co najczęściej zawiera damska torebka. Istnieje jednak sporo innych rzeczy, które każda kobieta powinna przy sobie mieć. Poza kluczami, portfelem czy telefonem są przedmioty, których nie powinno brakować w torebce i które mogą okazać się zbawienne w wielu sytuacjach.

Gumka do włosów

Gumka do włosów to szczególnie przydatna rzeczy, jeżeli jesteś posiadaczką długich włosów. Nie zawsze chcą one nas słuchać, a pogoda bywa zmienna. Wtenczas sytuację ratuje właśnie gumka do włosów, za pomocą której możemy upiąć fryzurę i sprawić, że nadal wygląda ona estetycznie. Poza tym gumka jest przydatna podczas ćwiczeń na zewnątrz czy na siłowni i po prostu warto takową przy sobie mieć.

Szczotka do włosów

Skoro mowa o gumce do włosów, nie sposób zapomnieć też o szczotce czy małym grzebieniu. To kolejny przedmiot, który nie zajmuje dużo miejsca, a może okazać się użyteczny w sytuacji, gdy nasza fryzura po kilku godzinach wygląda już nieco gorzej niż przed wyjściem z domu. Ponadto szczotka przydaje się zarówno w przypadku długich, jak i krótkich włosów, a w szczególności zimą, kiedy konieczne jest założenie czapki. Ile razy popsuła już ona naszą fryzurę?

Rzeczy, które powinna mieć w torebce każda kobieta!Antybakteryjny żel do rąk

W dobie pandemii antybakteryjny żel do rąk stanowił must-have. Obecnie nie jest inaczej! Mimo wszystko w wielu miejscach publicznych nadal stykamy się z zarazkami i zanieczyszczeniami. Chwytamy za klamki, wciskamy przycisk na przejściu dla pieszych, trzymamy się poręczy. Gdy nie mamy gdzie umyć rąk, antybakteryjny żel jest zbawienny, zwłaszcza jeśli chcemy coś na szybko spożyć.

Balsam do ust

Balsam do ust to kosmetyk, którego zdecydowanie nie powinno zabraknąć w żadnej damskiej torebce. Doskonale sprawdza się on nie tylko latem w celu ochrony ust przed promieniowaniem UV, ale także zimą, aby zapobiec ich wysuszeniu z racji niskich temperatur. Balsam pozwala pozostać ustom w doskonałej kondycji, a także sprawi, że wyglądamy bardziej świeżo. Przydaje się również podczas szybkich poprawek makijażu w ciągu pracy czy w szkole.

Ładowarka lub powerbank do telefonu

W dzisiejszych czasach telefon komórkowy to urządzenie, z którym nie rozstajemy się nawet na krok. Jednak jak każde inne urządzenie elektroniczne nie działa wiecznie i musi posiadać źródło energii. Bateria telefonu potrafi się naprawdę szybko wyczerpać, zwłaszcza jeśli korzystamy z niego non stop. W takiej sytuacji przydaje się, chociażby ładowarka, jednak o wiele lepszym rozwiązaniem jest powerbank, którego nie trzeba podpinać do gniazdka. Nawet jeśli sam nie będziesz potrzebował z niego skorzystać, z pewnością znajdzie się ktoś z Twoich znajomych, komu rozładuje się telefon.

Długopis

Długopis to dość oczywisty przedmiot, jednak nie każdy posiada go w swojej torebce. Jest natomiast przydatny w sytuacjach, gdy musimy podpisać jakiś dokument lub szybko zapisać ważną informację w papierowym kalendarzu. Mimo wszystko to niezastąpiony gadżet nawet w dobie innych elektronicznych rozwiązań.

Środki menstruacyjne

Nawet jeśli nie spodziewasz się miesiączki, w swojej torebce zawsze warto posiadać środki menstruacyjne, takie jak wkładki, podpaski czy tampony. Czasem plamienie może przyjść znienacka, a my nie będziemy wówczas odpowiednio przygotowane. Ratowanie się papierem toaletowym z ubikacji publicznej to też nie najlepszy pomysł. Środki menstruacyjne mogą także uratować inne kobiety w potrzebie, np. koleżanki z pracy czy ze szkoły. Poza tym nawet gdy posiadamy już okres, nie musimy martwić się tym, czy zabrałyśmy ze sobą z domu podpaski lub tampony. Najlepiej jest mieć je zawsze przy sobie.

Gumy do żucia lub miętowe pastylki

Wybierasz się na randkę lub inne ważne spotkanie, a nie zdążyłaś umyć zębów? W takim przypadku niezwykle zbawienne okazują się być gumy do żucia czy pastylki miętowe, które od razu poprawiają oddech. Co ciekawe, gumy do żucia są też świetnym rozwiązaniem w stresujących sytuacjach oraz w celu zwalczenia mdłości podczas podróży.

Okulary przeciwsłoneczne

Nawet zimą słońce potrafi zaskoczyć, a wtedy okulary przeciwsłoneczne ratują sytuację. Dlatego też każda kobieta powinna je mieć w swojej torebce. To nie tylko kwestia zdrowia oczu, ale także element stylizacji. Po okulary słoneczne sięgamy też często wtedy, gdy się nie wyspałyśmy i nie zdążyłyśmy rano wykonać makijażu.

Mimo wszystko warto jednak dbać o swój zdrowy sen. Pomóc Ci w tym mogą odpowiednio dobrane akcesoria sypialniane, takie jak materace, poduszki czy pościele. Doskonałej jakości produkty znajdziesz przede wszystkim na stronie sleepmed.pl oraz w sklepach stacjonarnych w Piła.

Kobieta niewątpliwie powinna mieć w swojej torebce wiele rzeczy, by być przygotowaną na każdą sytuację. Pamiętajmy jednak, że powyżej wymienione rzeczy to jedynie propozycje. Zawartość torebki powinna być dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb i stylu życia.

Przeczytaj także: Jak dbać o sen w ciąży?