Na zdrowy i wygodny sen składa się cała masa czynników. Najczęściej mówi się jednak o materacu odpowiedniej twardości oraz poduszce dopasowanej do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Jak się jednak okazuje, nawet pościel może mieć wpływ na jakość nocnego wypoczynku.

Satyna – czym się charakteryzuje?

Powodem, dla którego wiele osób decyduje się na zakup tekstyliów z satyny na lato jest fakt, iż materiał ten jest bardzo przyjemny w dotyku, a ponadto chłodny. Nie oznacza to jednak, że podczas nocnego wypoczynku pod pościelą satynową dochodzi do wychłodzenia organizmu – tkanina ma doskonałe właściwości termoregulacyjne, dzięki którym pomaga utrzymać temperaturę ciała na odpowiednim poziomie. Wysoka jakość satyny sprawia, że ta jest bardzo trwała, nawet przy długim użytkowaniu. Nie trzeba więc obawiać się o to, że po kilku praniach stanie się niepraktyczna i zacznie wyglądać nieestetycznie. Materiał satynowy jest bardzo podatny na barwienie, dzięki czemu można z niego wykonać tekstylia w niemal każdym kolorze.

Rodzaje pościeli satynowej

Pościel satynowa nie tylko na latoJak się okazuje, nie każda pościel satynowa jest taka sama. Na rynku są bowiem dostępne dwa rodzaje tego materiału o nieco mylących nazwach. Są to: satyna bawełniana oraz bawełna satynowa. Różnią się od siebie nieznacznie, głównie rodzajem splotu. W pierwszym przypadku jest on wykończony „w romb”, natomiast w drugim – „w kratę”. Zarówno jeden, jak i drugi charakteryzuje się podobnymi właściwościami, które okazują się być niezwykle przydatne w przypadku tekstyliów sypialnianych – jednym z nich jest między innymi fakt, iż są hipoalergiczne, co sprawia, że doskonale sprawdzają się także u alergików, astmatyków i osób, którym zależy na ponadprzeciętnie higienicznym środowisku do snu.

Idealny wybór dla wymagających

Zakup luksusowych artykułów sypialnianych, do których bez dwóch zdań zalicza się pościel satynowa powinien być doskonale przemyślany. Dlaczego? Ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej tzw. „podróbek”, które kuszą niską ceną i łudząco podobnym wyglądem. Diabeł tkwi jednak w szczegółach, a nieoryginalne modele niskiej jakości charakteryzują się zdecydowanie gorszym składem – są bowiem stworzone z satyny poliestrowej, która  niczym nie przypomina swojego pierwowzoru. Bardzo negatywnie wpływa na przepuszczalność pościeli, co może z kolei prowadzić do nadmiernej potliwości. Podobnie jak w przypadku pościeli lnianych, warto mieć oczy szeroko otwarte, czytać metki i zwracać uwagę na producenta. Ci, którym warto zaufać to między innymi doceniane przez wielu przedsiębiorstwo Moana.

Dobór odpowiedniej pościeli nie jest łatwy. Szerokość asortymentu, który można zauważyć między innymi na stronie Sleeping House, sprawia jednak, że każdy, nawet najbardziej wymagający użytkownik jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Kto wie, może to właśnie satynowa propozycja powstała z myślą o Twoich potrzebach?