Marzy Ci się sypialnia, w której będziesz czuć kontakt z naturą? Wnętrze pełne naturalnych i nieszkodliwych dla środowiska materiałów i dekoracji? Jest to możliwe! Jak? Postaw na naturalną sypialnię! Musisz jedynie zachować równowagę i zainteresować się, co będzie dobre dla Twojej przestrzeni, a czego lepiej unikać. Poznaj przepis na idealną naturalną sypialnię!

Czym się charakteryzuje naturalna sypialnia?

Naturalna sypialnia, tak jak inne style wystroju charakteryzuje się kilkoma elementami i to właśnie dzięki nim można ją określić jako tą przyjazną naturze. Czym dokładnie charakteryzuje się sypialnia naturalna?

 • prosty i czysty wystrój – jest to jedna z ważniejszych cech naturalnej sypialni. Pod słowami prosty i czysty wystrój kryją się proste meble, brak żywych kolorów i wszechogarniający czysty wystrój.

 • naturalne materiały – naszym zdaniem jest to najważniejsza cecha naturalnej sypialni, ponieważ to właśnie jej wyposażenie sprawia, że można ją tak nazywać. Używanie naturalnych materiałów dotyczyć może wszelkich tkanin, np. pościeli czy narzut na łóżko, ale również materiałów, z których wykonane są meble. W stylu naturalnym najlepiej sprawdzą się drewniane meble o jasnych kolorach. Świetnymi materiałami, które są naturalne i można ich użyć w sypialni, jest drewno, len czy bawełna.

 • brak nadmiaru dekoracji i ozdób – styl naturalny kryje w sobie minimalizm, czyli brak nadmiernej ilości dekoracji i ozdób. Oczywiście możesz powiesić na ścianie obraz, ale raczej powinien być on jeden i to bardzo delikatny. Kolory ewentualnych dekoracji powinny być utrzymane w jasnych i naturalnych kolorach, takich jak beż, jasna zieleń czy jasny odcień żółtego.

 • stonowane kolory – styl naturalny charakteryzuje się jasnymi i naturalnymi kolorami, które dominują w całym wystroju sypialnianej przestrzeni. Jest to przede wszystkim beż i biel, ale również jasne odcienie brązu, zieleni czy żółci.

 • duża ilość naturalnego światła – nic nie sprawi bardziej naturalnego wyglądu Twojej sypialni niż wpuszczenie jej bezpośrednio do pomieszczenia. Możesz to uczynić za pomocą dużych okien, które będą wpuszczać do środka mnóstwo naturalnego światła. To sprawi, że całe pomieszczenie będzie przytulniejsze, a Ty będziesz mógł się rozkoszować ciepłem promieni słonecznych!

 • przestrzeń do relaksu i odpoczynku – jeśli jesteś wielkim fanem natury i zjednoczenia z naturą, to styl naturalny w sypialni sprawi, że będziesz w niej odpoczywać i zaznawać błogiego relaksu.

Stan relaksu i odpoczynku możesz również osiągnąć za pomocą idealnie dobranego materaca (https://sleepinghouse.pl/133-materace-80×200), który będzie odpowiadał Twoim wymaganiom i preferencjom. To długim dniu pełnym stresu i ciężkich sytuacji, połóż się na łóżku w swojej sypialni i otul ciało miękką i ciepłą kołdrą. Zapewniamy, że najlepszej jakości przykrycia sprawią, że Twój sen wejdzie na wyższy lewel!

Jakie są korzyści z otaczania się naturą?

Otaczanie się w codziennym życiu naturą, także w domu, sprawia, że mamy z tego wiele plusów. Jakie są korzyści z przebywania wśród natury?

 • Naturalna sypialnia - poznaj na nią przepis!poprawa samopoczucia – otaczanie się naturą wpływa korzystnie na nasz nastrój i zdrowie psychiczne. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu i w otoczeniu przyrody pozwala zmniejszyć stres i napięcie, które towarzyszy nam każdego dnia poprzez obowiązki związane z pracą czy nauką.

 • zdrowie fizyczne – obcowanie z naturą ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne. Spędzanie czasu w otoczeniu przyrody może poprawić naszą wydolność fizyczną oraz pomóc w leczeniu różnych chorób, takich jak otyłość czy problemy z układem oddechowym.

 • większa kreatywność – otaczanie się naturą może być dobrą inspiracją do kreatywnego myślenia i wpadania na najlepsze pomysły! Może to pomóc w tworzeniu nowych produktów, usług i strategii, zwiększyć optymalność w pracy czy na zajęciach szkolnych, dlatego tak ważne jest obcowanie z przyrodą!

 • większa świadomość – otaczanie się naturą może pomóc w zwiększeniu świadomości na temat kwestii związanych z ochroną środowiska. Może to skłonić nas do działania na rzecz ochrony środowiska i tym samym możemy zacząć oszczędzać wodę, segregować śmieci czy nie produkować niepotrzebnego plastiku, kupując butelki i dzbanki z filtrem.

 • poprawa jakości snu – jeśli człowiek żyje w zgodzie z naturą, to poprawia się również jego jakość snu. Nie budzimy się w nocy, jak tylko coś lekko zaszeleści, a nasz sen jest głęboki i dobry.

Jak wprowadzić ekologię do swojego domu?

Oprócz zastosowania w swojej sypialni czy całym domu lub mieszkaniu naturalnego stylu wnętrzarskiego możesz również wprowadzić kilka prostych zasad, które sprawią, że Twoje życie będzie bardziej przyjazne naturze. Po pierwsze zainwestuj w energooszczędne urządzenia i oświetlenie. To sprawi, że będziesz mniej wydawać na rachunki za prąd, ponieważ będziesz mniej go zużywać. W sklepach koniecznie wybieraj produkty ekologiczne i te recyklingowane. Zacznij zużywać mniej plastiku i np. nie pakuj każdego owocu i warzywa do osobnych woreczków w sklepie! Koniecznie zacznij używać naturalnych środków czystości, które są w 100% bezpiecznie dla środowiska. Rozpocznij swoją przygodę z segregowaniem śmieci, aby te mogły trafić do recyklingu.

Jak widzisz, musisz zrobić naprawdę niewiele, żeby poprawić jakość swojego życia, ale również pomóc naszej planecie. Możesz śmiało wprowadzić naturę do swojej mieszkalnej przestrzeni, zaczynając od małych kroczków. Uwierz nam, że na pewno będzie Ci się to opłacało!

Przeczytaj także: