Znasz to uczucie, kiedy budzisz się rano po dobrej imprezie, chce Ci się pić i wszystko Cię boli? Są to bowiem typowe objawy dla zatrucia alkoholowego. Pytanie brzmi zatem: jak sobie z nim skutecznie poradzić? Niektórzy sądzą, że aby zapobiec pojawieniu się kaca, warto podjąć odpowiednie kroki już w dzień imprezy. Niestety nie istnieje jednak jeden skuteczny lek, który w mgnieniu oka niweluje kaca. Możemy tylko szukać rozwiązań, dzięki którym złagodzimy objawy zatrucia, jeśli wcześniej nie zastosowaliśmy się do pewnych zasad przed spożyciem alkoholu. O czym więc warto pamiętać, aby uniknąć kaca o poranku? Dowiesz się tego w tym artykule!

Sposoby na kaca przed alkoholem

Zastosowanie sposobów na kaca przed imprezą jest jak najbardziej słusznym działaniem i w zasadzie najlepszym z wszystkich możliwych. Koniec końców zawsze rozsądniej jest przeciwdziałać oraz zapobiegać niż walczyć z już istniejącymi dolegliwościami. Przede wszystkim powinniśmy tutaj pamiętać o tym, aby dobrze wypocząć. Organizm o wiele lżej reaguje na alkohol, gdy jest zregenerowany oraz wyspany. Jeśli odczuwamy zmęczenie, odpuśćmy sobie imprezę, a tym bardziej spożywanie alkoholu. Pomóc mogą tutaj materace ze strony http://www.abcsnu.pl/, które świetnie zadbają o jakość Twojego snu. Dobrym rozwiązaniem będą również akcesoria znajdujące się pod tym linkiem: https://hilding.pl/. Bowiem wypoczęty organizm zdecydowanie lepiej poradzi sobie z działaniem alkoholu. Nie warto także przyjmować go na pusty żołądek. W takim przypadku wchłania się on o wiele szybciej do naszego organizmu, przez co momentalnie możemy odczuć jego działanie. Jeśli planujemy spożycie alkoholu, powinniśmy zjeść wcześniej treściwy posiłek, najlepiej coś tłustego. Odpowiednie pożywienie zdecydowanie spowolni wchłanianie alkoholu. Niektórzy przed imprezą gotują także kwaśną zupę, np. ogórkową, którą zjedzą kolejnego poranka. Jest ona bowiem źródłem sporej dawki witaminy C. Po większym spożyciu alkoholu nasz organizm zdecydowanie będzie się jej domagał. Można tutaj również postawić na suplementację witaminy C czy zastosowanie takich preparatów jak elektrolity w postaci tabletek musujących. Są one świetnym rozwiązaniem, gdyż doskonale nawadniają organizm. Przed imprezą warto również zrezygnować z palenia papierosów — nikotyna znacznie potęguje zatrucie alkoholowe. Zdecyduj się także, co będziesz pił. Mieszanie trunków niekoniecznie jest rozsądnym wyborem. Takie działanie może grozić zmaganiem się z naprawdę dokuczliwym kacem.

O czym warto pamiętać w trakcie picia?

Najlepsze sposoby na pozbycie się kacaWarto zdawać sobie sprawę z tego, że nasze decyzje podczas picia alkoholu także mogą mieć wpływ na nasze późniejsze samopoczucie. Dlatego też należy przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze, tak jak już wcześniej zostało to wspomniane, nie powinniśmy mieszać różnych rodzajów alkoholu. Po drugie, warto robić dwudziestominutowe przerwy pomiędzy kolejnymi drinkami, gdyż właśnie tyle potrzebuje nasz organizm, aby dobrze przyswoić jedną porcję alkoholu. O wiele lepszym wyborem będą również jasne alkohole. Ciemne trunki zawierają bowiem więcej zanieczyszczeń oraz metanolu, po których kac jest dużo większy. Warto również nie przetrzymywać alkoholu w ustach, a szybko go połykać. Złym rozwiązaniem może być także picie drinka przez słomkę. W taki sposób alkohol dłużej styka się z błonami śluzowymi jamy ustnej, łatwo przez nie przenikając i od razu, na skróty, „idzie” do głowy. Powinniśmy też unikać kolorowych, gazowanych napojów, które zawierają dużą ilość cukru oraz dwutlenek węgla. Przyjmuje się, że na jedną porcję alkoholu optymalnym rozwiązaniem jest wypicie jednej szklanki wody. Odpowiednie nawodnienie organizmu to bowiem podstawa dla chęci uniknięcia kaca. Przed snem nie zapomnij także o wypiciu minimum dwóch szklanek wody. Alkohol przyspiesza bowiem diurezę, czyli wydalanie wody z organizmu. Dobrym wyborem może być także sięgnięcie po witaminę C czy aspirynę — jest to w zasadzie jeden z niewielu leków, które możesz przyjąć po spożyciu alkoholu. Nie przyjmuj jednak środków zawierających paracetamol! Tego typu medykament w połączeniu z alkoholem może mieć destrukcyjny wpływ na Twoją wątrobę oraz nerki.

Sposoby na kaca o poranku

Niestety najcięższa walka to ta, w której doświadczasz już objawów zatrucia alkoholowego. W takiej sytuacji wiele osób się poddaje i potrafi przeleżeć w łóżku resztę swojego dnia. Nie jest to dobre rozwiązanie, tym bardziej jeśli nie podejmujemy żadnych kroków, aby pozbyć się kaca. Warto więc rano zmusić się do tego, aby wstać. Zdecydowanie powinien pomóc tutaj zimny prysznic, który ożywi Twoje ciało oraz umysł. Nie zapominaj także o tym, aby stale nawadniać swój organizm. Najlepszym wyborem będzie czysta mineralna woda niegazowana, jednakże warto tutaj postawić również na napoje izotoniczne, kawę czy sok pomidorowy, które pomogą zwalczyć ból głowy oraz korzystnie wpłyną na Twój układ nerwowy. Spróbuj także coś zjeść — pełnowartościowe śniadanie pozwoli Ci powrócić do normalnego funkcjonowania. Dobrze zrobi Ci jajecznica, kwaśna zupa czy rosół. Poza tym bądź ostrożny z jakimikolwiek lekarstwami. Bardzo łatwo jest je bowiem przedawkować, a Twój organizm niekoniecznie właściwie na nie zareaguje. Efekt może być więc odwrotny od zamierzonego. Warto także nieco się zmusić i wyjść na zewnątrz, przespacerować się, powdychać świeże powietrze. Spora dawka tlenu postawi cię na nogi i złagodzi ból głowy. Niestety takie rzeczy jak dekoncentracja czy rozdrażnienie musi niestety poczekać — nie ma na nie recepty. Jeśli jednak czujesz się naprawdę źle, sięgnij po klina, czyli niedużą porcję alkoholu, która pozwoli ci wrócić do normalności. Taki krok jest jednak ostatecznością, a na początek warto wypróbować powyższych metod. Poza tym treściwy sen także stanowi istotną rzecz w kwestii zapobiegania powstawaniu kaca. Pod tym linkiem: http://nawierzchniowe-materace.pl/ znajdziesz więcej wskazówek na temat tego, jak zadbać o jakość swojego wypoczynku.

Najczęstsze błędy prowadzące do kaca

Wiesz już, co robić, aby uniknąć oraz radzić sobie z objawami kaca. Warto jednak dodatkowo wiedzieć, jakie działania mogą doprowadzić do o wiele gorszego samopoczucia o poranku. Przede wszystkim zdecydowanym błędem jest zbyt szybkie spożywanie kolejnych porcji alkoholu. Powinniśmy pilnować tego, jak często sięgamy po następny kieliszek. Najczęściej problem stanowi bowiem nie sam fakt spożycia dużej ilości alkoholu, a to, ile wypiliśmy w krótkim okresie czasu. Nasz organizm nie jest wtedy w stanie nadążyć za przyswajaniem kolejnych porcji alkoholu i sami wiemy, jaki jest tego rezultat w rzeczywistości. Sporym błędem jest również niejedzenie w trakcie picia. Warto zatem zadbać o to, aby nasz żołądek był stale napełniony.

Kac zdecydowanie nie jest przyjemnym doświadczeniem. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób można go uniknąć, a w razie ewentualności znać sposoby walki z jego objawami. Ten materiał pewnie nie raz pozwoli Ci uciec od nieprzyjemnych skutków nadużycia alkoholu!

Materiał partnera abcsnu.pl