Dysfunkcje kręgosłupa i pogłębiające się wady postawy to kwestia, która dotyka coraz to większej grupy ludzi. Siedzący tryb życia i brak ruchu powoduje, że coraz więcej z nas skarży się na różne schorzenia i bóle. Jak temu zaradzić? Skorzystaj z materacy SleepMed!

Dysfunkcje kręgosłupa a nieodpowiednie podłoże snu

Należy mieć na uwadze fakt, że na problemy z kręgosłupem może wpłynąć również podłoże, na którym śpimy. Jeśli jest nieodpowiednio dobrane, nie dość, że będziemy odczuwać dodatkowe nieprzyjemności, jak na przykład drętwienie kończyn czy napięcie w mięśniach, to jeszcze możemy doprowadzić do pojawienia się lub pogłębienia dysfunkcji kręgosłupa. Znaczenie będzie miała przede wszystkim twardość materaca. Kiedy podłoże jest za miękkie, możemy doświadczać nieprzyjemnego uczucia zapadania się. Co więcej, nasze mięśnie będą ciągle napięte i nie będą mogły się rozluźnić. Zbyt twarda powierzchnia snu prowadzi z kolei do silnego bólu, szczególnie w odcinku lędźwiowym. Aby tego uniknąć, należy wybrać taki materac, który będzie odpowiadać na nasze potrzeby i preferencje. Najlepiej, aby zakupiony przez nas model poprawiał jakość naszego snu, a do tego wyróżniał się właściwościami ortopedycznymi.

Właściwości ortopedyczne materacy

Materace SleepMed - wsparcie dla osób z dysfunkcjami kręgosłupaWłaściwości ortopedyczne to cecha, na którą powinni zwrócić uwagę wszyscy ci, którzy zmagają się z problemami z kręgosłupem albo pragną im zapobiec. Budowa materaca oraz zastosowane w nim komponenty sprawiają, że model niweluje ryzyko pojawienia się lub pogłębienia dysfunkcji kręgosłupa. Skutecznie zmniejsza bóle pleców i karku, a do tego pozwala na swobodny przepływ krwi i dotlenienie tkanek. To działanie powoduje, że materac zyskuje również właściwości przeciwodleżynowe. Będą one przydatne w sytuacji, w której z modelu korzysta osoba starsza lub taka, która z powodu stanu zdrowia spędza bardzo dużo czasu w łóżku.

Elastyczność punktowa

Na właściwości ortopedyczne materaca wpływa wiele czynników. Są to między innymi sprężyny typu Multi, które zapewniają znakomitą elastyczność punktową. Sprężyny Multipocket to innowacyjny system, w którym każda ze sprężyn jest umieszczona w osobnych kieszonkach i pracuje niezależnie. To powoduje, że materac reaguje jedynie tam, gdzie odczuwa nacisk. Na skutek tego ciało podpierane jest punktowo, co umożliwia zdrowy i komfortowy wypoczynek. Wkład sprężynowy dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała użytkownika. Dzięki temu możemy być spokojni o to, że nasz kręgosłup będzie miał zapewnione bezpieczne i prawidłowe podparcie.

Regulacja twardości

Dobrze dopasowany stopień twardości to podstawa dla zdrowia kręgosłupa. Musimy mieć na uwadze, że nawet jeśli zakupimy jakościowy i solidny materac, z czasem nasze potrzeby mogą ulec zmianie – przybierzemy na wadze albo rozwiniemy nowe schorzenia. Wtedy model, z którego korzystaliśmy dotychczas, może już nie być dla nas odpowiedni. W przypadku materacy SleepMed nie musimy się tego obawiać. Nawet jeśli nasze preferencje się zmienią, zawsze możemy skorzystać z regulacji twardości. Modele SleepMed oferują możliwość wyboru spośród 4 lub nawet 6 stopni twardości. Odpowiada za to wykorzystanie ruchomej warstwy pianki VitaRest®. Aby zmienić poziom twardości podłoża, wystarczy, że po rozpakowaniu materaca przełożymy ją na drugą stronę. Warto wiedzieć, że miękkie podłoże snu sprawdzi się u tych, których waga nie przekracza 60 kilogramów. Ci, którzy ważą od 60 do 80 kilo, zadowolą się średniomiękkim materacem. Model o twardej powierzchni sprawdzi się u osób ważących od 80 do 100 kilogramów. Bardzo twardy materac to opcja dla tych, których waga wynosi ponad 100 kilo. Dostosowanie podłoża do naszej wagi pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości i zredukuje ryzyko pogłębienia się dysfunkcji kręgosłupa.

Materace o właściwościach ortopedycznych

Materace SleepMed zapewniają spory wybór, jeśli chodzi o modele posiadające właściwości ortopedyczne. SleepMed Hybrid Supreme to produkt o wypełnieniu hybrydowym, w którym zastosowano innowacyjną 7-strefową sprężynę typu Multi, piankę wysokoelastyczną VPPHR oraz termoelastyczną piankę VitaRest®. Właściwości termoelastyczne materaca powodują, że pod wpływem temperatury wytwarzanej przez użytkownika podłoże idealnie dopasowuje się do jego naturalnych krzywizn. Warstwa pianki skutecznie podpiera ciało i odciąża kręgosłup, pozwalając mu się odprężyć i rozluźnić. Zapewnia przyjemne uczucie otulenia, dzięki któremu z mięśni znika nagromadzone w nich przez cały dzień napięcie. Oprócz tego redukuje wszelki ucisk i pozwala na stuprocentowe zrelaksowanie się. Pianka została specjalnie wyprofilowana w 7 stref twardości, dzięki czemu kluczowe partie naszego ciała – czyli głowa, ramiona, plecy, miednica, biodra, kolana oraz stopy – mają zagwarantowane optymalne podparcie i odpowiednie dopasowanie.

Model SleepMed Supreme Plus wyróżnia się bardzo dużą wysokością, co dla osób, które szukają materaca ortopedycznego, również będzie miało znaczenie. Mierzy aż 29 centymetrów, dzięki czemu możemy być pewni, że wstawanie z niego oraz kładzenie się na nim będzie niezwykle proste. Model łączy w sobie termoelastyczną piankę VISCO oraz dwie warstwy wysokoelastycznej pianki VPPHR. Wkład termoelastyczny zapewnia anatomiczne wsparcie ciała, łagodzi ból pleców i karku, a do tego zapobiega powstawaniu się odleżyn. Możemy tu liczyć na aż 6 różnych twardości, które możemy dopasować zgodnie z naszymi preferencjami. U tych, którzy zmagają się z problemami z kręgosłupem, zazwyczaj zalecane są modele o większym stopniu twardości, które zapewniają solidne podparcie.

Materace SleepMed przyniosą ulgę tym, którzy na co dzień cierpią z powodu dysfunkcji kręgosłupa. Właściwości ortopedyczne zapobiegają ich pogłębianiu się, a warstwa pianki termoelastycznej zapewnia skuteczne podparcie ciała i odciążenie kręgosłupa. Odpowiednie modele mogą też zmniejszyć ból pleców i karku. Dzięki tym działaniom pełne odprężenie stanie się jak najbardziej możliwe.

wyrób medyczny
Materace SleepMed Hybrid Supreme, SleepMed Supreme Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.