Na czym polega fenomen materacy wykonanych z termoelastycznej pianki Visco? Aktualnie żaden inny materiał wykorzystywany do produkcji materacy nie posiada tak wyjątkowych właściwości. Jaki rozmiar materaca Visco wybrać zależnie od budowy ciała, wzrostu, czy preferencji co do posiadanego miejsca? Jak materac Visco wpływa na zdrowie osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa lub utrzymujące się napięcie mięśniowe?

Czym materac Visco różni się od innych materacy?

Materace Visco wyróżniają się na tle innych modeli przez nowoczesny materiał użyty do wykonania ich wierzchniej warstwy. Mowa oczywiście o termoelastycznej piance Visco, która dostosowuje się do kształtu ciała odpoczywającej na materacu osoby pod wpływem jego temperatury. Żaden inny materiał używany jako wypełnienie materacy nie gwarantuje tak dokładnego dopasowania do ciała. Materac Visco ze względu na swoje wyjątkowe właściwości sprzyja pełnemu odprężeniu i efektywnej regeneracji organizmu. Odpoczynek na termoelastycznej piance zapewnia obniżenie napięcia mięśniowego, utrzymanie kręgosłupa w fizjologicznej pozycji przez całą noc, oraz brak punktów nacisku na ciało, które mogłyby stać się źródłem bólu, sztywnienia stawów i drętwienia kończyn.

Materace Visco 140×190 swoją konstrukcją nie różnią się znacznie od innych modeli. Wewnątrz materaca znajduje się wypełnienie ze stabilnej pianki, jak w modelach Salsa lub Rumba pochodzących od firmy Hilding, lub tradycyjne sprężyny zamykane w materiałowych kieszeniach dla większej elastyczności punktowej, jak w modelu Makarena. W każdym z wymienionych materacy termoelastyczną piankę znaleźć można w wierzchniej warstwie, która docelowo znaleźć ma się tuż pod prześcieradłem i cienką warstwą zdejmowanego pokrowca. Elastyczność i dopasowanie pianki Visco wspomagane jest przez zastosowanie w materacach Hilding innowacyjnych technologii takich jak 7 stref twardości dostosowanych do potrzeb różnych partii ciała. Dzięki swoim właściwościom wszystkie trzy wymienione modele materacy Hilding przeszły serię rygorystycznych testów, przez co dziś uznawane są za wyroby medyczne odpowiadające potrzebom najbardziej wymagających użytkowników.

Jakie są najpopularniejsze rozmiary materacy Visco?

Materac Visco - odkryj jego zaletyMaterac Visco 140×190 to dość popularny rozmiar dla par. Pianka termoelastyczna cechuje się świetną elastycznością punktową, przez co gdy na materacu śpią jednocześnie dwie osoby, nie odczuwają one swoich wzajemnych ruchów, a jego wierzchnia warstwa nie ugina się pod ich ciężarem na całej swojej powierzchni. Materac Visco 140×190 to nieduży i jeden z najczęściej wybieranych modeli dla par. 140 centymetrów szerokości to zalecane minimum w przypadku materaca dla dwóch osób, które świetnie sprawdza się w małych mieszkaniach lub w przypadku par, które lubią spać blisko siebie. Dla tych osób, które wolą mieć więcej własnej przestrzeni, przeznaczone są materace o szerokości sięgającej 160 cm lub nawet więcej.

Jaki rozmiar materaca Visco wybrać, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby? Oto trzy najważniejsze kwestie, o których warto pamiętać.

  • Koniecznie należy wziąć pod uwagę wymiary posiadanej przez siebie ramy łóżka, jeśli tylko to w niej zamierza się spać na nowym materacu. Niedopasowanie do rozmiaru ramy i stelaża może istotnie wpłynąć na wygodę wypoczynku oraz skrócić żywotność materaca. Planując zakup ramy wraz z materacem, zawsze należy wybierać produkty o tych samych rozmiarach, aby można było korzystać z nich we właściwy sposób.
  • Aby wybrać odpowiednią długość materaca, należy wziąć pod uwagę wzrost jego przyszłych właścicieli. Do wzrostu wyższego z nich dodaje się 15 cm. Materac Visco 140×190 będzie więc odpowiedni dla kogoś o wzroście do 175 cm. Dla wyższych osób rozmiar ten może okazać się zbyt mały, co znacznie obniży wygodę podczas odpoczynku.
  • Odpowiednią szerokość materaca wybiera się pod kątem ilości osób zamierzających z niego korzystać, ich budowy ciała, oraz osobistych preferencji co do posiadanego miejsca. Standardowo przyjmuje się, że modele o szerokości sięgającej do 120 cm to materace jednoosobowe, podczas gdy te, których szerokość sięga przynajmniej 140 cm, przeznaczone są dla par. Budowa ciała także nie jest obojętna – drobne osoby mogą czuć się dobrze, mając do dyspozycji mniej niż metr szerokości materaca, zaś te mocniej zbudowane będą potrzebować więcej miejsca.

Dla kogo przeznaczone są materace Visco?

Materace Visco polecane są dla osób zmagających się z bólami i schorzeniami kręgosłupa czy wadami postawy. Nie bez powodu nowoczesne modele ortopedyczne tak często wzbogaca się o warstwę termoelastycznej pianki. Dokładne dopasowanie do kształtu ciała zapewnia równomierne rozłożenie jego ciężaru, właściwe podparcie i utrzymanie fizjologicznej pozycji kręgosłupa przez wiele godzin snu.

>Materac Visco to także dobry wybór przy problemach z ciągłym drętwieniem kończyn, utrudnionym krążeniem krwi, lub niskim ciśnieniem. Przez swoje dopasowanie pianka termoelastyczna nie wywiera nacisku na ciało, zatem nie blokuje przepływu krwi w żadnych jego partiach.

Dobry materac 140×190 wykonany z termoaktywnej pianki to rozsądny wybór również dla osób starszych, które zmagają się z licznymi dolegliwościami bólowymi i potrzebują solidnej regeneracji wszystkich partii ciała. Jaki materac Visco wybrać dla osoby przewlekle chorej, która jest zmuszona pozostać w pozycji leżącej? Najlepsze z pewnością będą wówczas piankowe modele medyczne takie jak Hilding Rumba. Pianka świetnie przepuszcza powietrze przez swoje wewnętrzne warstwy, zapewniając higienę i działając przeciwodleżynowo, a termoelastyczna warstwa wierzchnia dopasowuje się do ciała, przez co nawet przez wiele godzin odpoczynku w tej samej pozycji komfort powinien pozostać na tym samym poziomie.

Materace Visco 140×190 mogą być również świetnym wyborem dla każdego, kto poszukuje nadzwyczajnej wygody. Aby zdecydować się na tego rodzaju model, nie trzeba kierować się zaleceniami zdrowotnymi. Termoelastyczna pianka zadba także o podparcie zdrowego kręgosłupa, ograniczając jednocześnie ryzyko rozwoju bolesnych zwyrodnień w przyszłości.