Rodzaj materaca, który wybierasz powinien być uzależniony od Twojej wagi, wzrostu, preferowanych pozycji snu, potrzebnej przestrzeni, a także tak prozaicznego punktu, jak rozmiar łóżka i sypialni. Sprawdź, czy i jaki materac kieszeniowy będzie dla Ciebie dobrym wyborem?

Jakie rozwiązania posiada materac kieszeniowy?

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii, producenci tego rodzaju materacy oferują modele zapewniające wygodę, dbające o zdrowie zarówno fizyczne, jak i komfort psychiczny. Człowiek niewyspany, któremu brak należytego wypoczynku, który wybudza się w ciągu nocy, śpi niespokojnie, płytko, w ciągu dnia jest rozdrażniony, nie może się skoncentrować, spada jego produktywność oraz szeroko pojęte samopoczucie. Materac kieszeniowy dzięki systemowi sprężyn umieszczonych pojedynczo w materiałowych osłonkach ma za zadanie oddziaływać z adekwatną siłą na nacisk wywoływany przez poszczególne części ciała. Dzięki temu masz pewność, że Twój kręgosłup zyska należyte wsparcie, nie będzie się wyginał, mięśnie pleców nie będą musiały przez całą noc pracować, starając się go utrzymać w jednej linii, a przepływ krwi nie zostanie niczym zakłócony.Kiedy zdecydować się na zakup materaca kieszeniowego

Materac kieszeniowy, poza sprężynami wyposażony jest dodatkowo w piankę, która wspiera utrzymanie właściwej postawy, dając jednocześnie przyjemne uczucie komfortu. Niektóre materace kieszeniowe mogą być dwustronne, co zwiększa ich żywotność oraz może Ci dać szansę na wybór między różnymi stopniami twardości. Dobry materac obleczony powinien być w pokrowiec bezpieczny dla alergików, który można prać samodzielnie w 60 stopniach.

Najlepiej skomponowane materace kieszeniowe znajdziesz wśród modeli marki Hilding. Jako światowej sławy producent, Hilding posiada ofertę przeznaczoną zarówno dla osób szukających tańszych, choć dobrych rozwiązań, jak również tych, którzy nie szczędzą sobie luksusów.

Rozmiary – jaki rozmiar materacy kieszeniowych możemy wybrać?

Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, starając się dostosować swoje oferty do różnorodnych oczekiwań. Musisz dobrze przemyśleć, jaki rozmiar materaca kieszeniowego sprawdzi się w Twojej sypialni? Weź pod uwagę przede wszystkim jej wielkość. Unikaj zagracenia przestrzeni, bo masz się w niej czuć dobrze i mieć możliwość swobodnego poruszania się po niej. Tylko we właściwie zaaranżowanym wnętrzu masz szansę ukoić swoje nerwy i zapomnieć o stresie. W przypadku łóżka pojedynczego szerokość 90 cm powinna być wystarczająca dla niewielkiej osoby dorosłej lub nastolatka. Długość materaca musi przekraczać Twój wzrost o ok. 15-20 cm. Jeśli więc jesteś drobnej postury, doskonale sprawdzi się w Twoim przypadku materac kieszeniowy 90×190.

Dla kogo wybór materaca kieszeniowego przyniesie najwięcej korzyści?

Konstrukcja tego rodzaju modelu polecana jest wszystkim osobom, bez względu na wagę i wiek, poza niemowlętami oraz małymi dziećmi. Są one zbyt lekkie, by ich ciało mogło oddziaływać na sprężyny.

Najbardziej zadowoleni z materaca kieszeniowego są ci, którzy narzekają na bóle pleców i wady postawy, a także osoby aktywne. Śpiąc na odpowiednim podłożu, możesz wpływać na poprawę swojego zdrowia i zapobiegać powstawaniu nieprzyjemnych dolegliwości. To także najlepszy wybór dla tych, którzy nie mogą ustalić idealnej twardości materaca, jaka jest im potrzebna, a większość modeli okazuje się dla nich zbyt twarda lub zbyt miękka. Materace kieszeniowe 90×190 to produkt dla osób szukających trwałych rozwiązań, ceniących wytrzymałość i długi okres gwarancji.

Od tego, jaki materac kieszeniowy wybierzesz, zależy komfort oraz higiena Twojego snu. Zwróć więc uwagę na pokrowiec, w jaki został obleczony dany model i oczywiście na rodzaj zastosowanej pianki. Materac do spania 90×190 z warstwą pianki lateksowej, którą cechuje wysoka sprężystość, zadba o tych, którym zależy na stabilizacji kręgosłupa. Pianka wysokoelastyczna zaś świetnie dopasowuje się do kształtu ciała, gwarantując odprężenie, tym, którzy narzekają na stres i trudno jest im pozbyć się nadmiernego napięcia mięśni. Dodatek w postaci maty kokosowej zalecany jest osobom o dużej wadze, które powinny spać na twardym lub bardzo twardym podłożu.

Pamiętaj, że wypoczynek nocny stanowi podstawowy sposób naładowania organizmu energią. Przemyśl dobrze aranżację swojej sypialni i wybór materaca, by zminimalizować ryzyko kłopotów ze snem oraz poprawić jego jakość.