W dzisiejszych czasach większość swojego dnia spędzamy w pozycji siedzącej – pracując lub ucząc się. Często nieświadomie zaczynamy się garbić, co w niekorzystny sposób wpływa na nasz kręgosłup. Coraz częściej mamy również do czynienia z różnego rodzaju schorzeniami i wadami kręgosłupa. Na szczęście, możemy dbać o plecy nie tylko w ciągu dnia, ale także w nocy! Wystarczy wyposażyć swoją sypialnię w materac ortopedyczny!

Czym jest materac ortopedyczny? 

Materac ortopedyczny – inaczej medyczny lub rehabilitacyjny, to wyjątkowy produkt, który ma status wyrobu medycznego, a także certyfikat potwierdzający wysoką jakość. Mówi się, że modele tego typu przeznaczone są do zadań specjalnych, gdyż mają skutecznie niwelować problemy z kręgosłupem. W jaki sposób? Materac dla chorego wyróżnia się unikalną budową oraz wypełnieniem, dzięki czemu zapewnia najlepsze dopasowanie się do sylwetki użytkownika, tym samym odpowiadając za wsparcie kręgosłupa. Gwarantuje to:

  • zachowanie prawidłowego ułożenia kręgosłupa przez całą noc,
  • zmniejszenie ryzyka pogłębienia się schorzeń lub wad postawy,
  • wyeliminowanie dolegliwości bólowych związanych z chorobami kręgosłupa,
  • prawidłową regenerację mięśni.

Materac ortopedyczny, czyli produkt idealny dla osób schorowanychJakie właściwości ma materac ortopedyczny?

Materac ortopedyczny na tle innych wyróżnia się innowacyjnymi cechami, które zapewniają spokojny sen osobom schorowanym. Jest to możliwe z uwagi na fakt, iż taki materac do łóżka wyróżnia się właściwościami antyalergicznymi i prozdrowotnymi, a także wysokim stopniem cyrkulacji powietrza. Oprócz tego, na rynku znajdziemy modele, które dodatkowo gwarantują:

  • zmniejszenie ryzyka powstawania odleżyn,
  • łagodzenie ucisku,
  • zapobiega drętwieniu kończyn,
  • wspomaganie procesów regeneracji.

Kiedy materac ortopedyczny się sprawdza?

Materac ortopedyczny to idealne rozwiązanie do niemalże każdej sypialni! Zaleca się je przede wszystkim osobom zmagającym się z problemami z kręgosłupem oraz spędzających większość doby w łóżku. Ich unikalne właściwości wspomagają regenerację ciała użytkownika, gwarantując zdrowy i spokojny sen. Jednak nie tylko osoby schorowane mogą korzystać z tego typu produktu, gdyż równie dobrze sprawdzi się u alergików, osób aktywnych/sportowców oraz tych, którzy chcą w profilaktyczny sposób zadbać o kręgosłup.

Oprócz tego w celu zwiększenia komfortu wypoczynku, warto również wyposażyć sypialnię w inne akcesoria, takie jak poduszka, kołdra czy pościel satynowa.

Chcąc zadbać o swoje plecy, warto zainwestować w materac ortopedyczny. Sprawdzi się on w niemal każdej sytuacji, zarówno u osób schorowanych, jak i zdrowych. Dlatego nie czekajmy i już dziś sprawdźmy, jakie modele są odpowiednie dla nas na podstawie osobistych potrzeb i preferencji.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/