Sen stanowi pierwotną i fizjologiczną potrzebę, która umożliwia każdemu z nas prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia, zapewnia energię oraz korzystnie wpływa na wszelkie procesy zachodzące w organizmie. Z uwagi na to, w pierwszych dniach, miesiącach oraz latach życia naszego dziecka sen pełni, niezwykle ważną rolę. Jak o niego zadbać? Najlepiej inwestując w innowacyjny materac dla dziecka!

Dlaczego dobry materac jest ważny dla prawidłowego rozwoju dziecka?

Każdy rodzic wie, że wyspane dziecko to szczęśliwe dziecko. Jednak czy wiemy, jak ważną rolę odgrywa tutaj zdrowy wypoczynek? Jak się okazuje, umożliwia on:

  • właściwy rozwój dziecka,
  • regenerację ciała,
  • rozwój mózgu,
  • naukę oraz zapamiętywanie nowych informacji.

Istnieje wiele czynników, które korzystnie wpływają na jakość i efektywność wypoczynku dziecka. Wśród nich wyróżnić można komfortowe podłoże do spania, takie jak materac, który oferuje Żywiec. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Materac dla dziecka - czym wyróżniają się lokalne produkty do spania?Materac dla dziecka – cechy oraz właściwości

Decydując się na wysokiej jakości modele oferowane przez Luboń, warto sprawdzić, czy odznaczają się:

  • elastycznością,
  • antyalergicznością,
  • higieniczność,
  • prawidłowym wsparciem sylwetki maluszka.

Oprócz tego dobry materac dla dziecka powinien być wyposażony w pokrowiec odporny na ścieranie oraz wyróżniający się wodoodpornością. Zabezpiecza to wkład przed zawilgoceniem, a także korzystnie wpływa na wysokiej jakości wypoczynek.

Jak wybrać dobry materac dla dziecka? 

Dobry materac dla dziecka to taki, który jest dopasowany do jego wagi oraz wzrostu, które są podstawowymi czynnikami przy wyborze twardości. Warto pamiętać, że ma ona ogromny wpływ na prawidłowe wsparcie kręgosłupa, gdyż zbyt miękkie lub twarde podłoże do spania może przyczynić się do powstawania wad postawy, a nawet schorzeń kręgosłupa. Oprócz tego dużą rolę odgrywa rodzaj wypełnienia. W sypialni dziecięcej świetnie sprawdzimy materace piankowe, spośród których jesteśmy w stanie znaleźć model idealnie dopasowany do naszej pociechy. Natomiast dla dzieci poniżej szóstego roku życia nie zaleca się materacy sprężynowych, gdyż ich wypełnienie może przyczynić się do nienaturalnego ułożenia kręgosłupa z uwagi na wagę dziecka. Nie zapominajmy również o tym, aby zwrócić uwagę na rozmiar materaca, czyli jego długość i szerokość!

Dobry materac dla dziecka to gwarancja zdrowego wypoczynku oraz prawidłowego rozwoju. Z uwagi na to, warto już dziś sprawdzić, jakie modele są dostępne u lokalnych sprzedawców i wybrać najlepiej dopasowany produkt!