Posiadanie regulowanego stelaża to doskonała możliwość dostosowania ustawienia łóżka do swoich indywidualnych potrzeb. Jednak aby w pełni wykorzystać potencjał tego rozwiązania, kluczowe jest dobranie odpowiedniego materaca. Wybór ten może mieć istotny wpływ nie tylko na komfort snu, ale także na prawidłowe wspieranie kręgosłupa i ogólną wygodę użytkowania. Oto kilka wskazówek, które podpowiedzą Ci jak dobrać idealny materac do regulowanego stelaża, aby zapewnić sobie najlepsze warunki do wypoczynku i relaksu.

Jak działają stelaże regulowane?

Masz regulowany stelaż? Wybierz do niego idealny materacStelaże regulowane są wyposażone w mechanizm umożliwiający zmianę położenia poszczególnych części łóżka, takich jak zagłówek, podnóżek i część środkowa. Dzięki temu użytkownik może regulować kąt nachylenia tych elementów i dostosowywać je do własnych preferencji. Mechanizm regulacji stelaża może być automatyczny: sterowany za pomocą pilota lub przycisków znajdujących się na stelażu. Dostępne są też egzemplarze regulowane ręcznie.

Działanie stelaża regulowanego polega na podnoszeniu lub opuszczaniu poszczególnych segmentów, co umożliwia zmianę pozycji ciała podczas snu lub odpoczynku. Na przykład podniesienie zagłówka może pomóc w wygodnym czytaniu książki przed snem, podczas gdy uniesienie podnóżka odciąży nogi i poprawi krążenie krwi.

Stelaże regulowane są szczególnie polecane dla osób cierpiących na dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa czy nóg, ponieważ pozwalają na odpowiednie ułożenie ciała podczas snu. Przynosi to ulgę i poprawia jakość wypoczynku. Dzięki możliwości dostosowania pozycji łóżka do swoich indywidualnych potrzeb, użytkownicy stelaży regulowanych mogą cieszyć się większym komfortem i lepszym wsparciem podczas snu.

Grupą użytkowników, która może wiele zyskać dzięki korzystaniu ze stelaży regulowanych, są seniorzy i osoby przechodzące rehabilitację po różnego rodzaju urazach. Możliwość modyfikowania ułożenia materaca zapobiega odleżynom, a także ułatwia wstawanie z łóżka i kładzenie się do niego.

Idealny materac do stelaża regulowanego – charakterystyka

Idealny materac do stelaża regulowanego powinien posiadać kilka istotnych cech, które zapewnią użytkownikowi optymalny komfort i wsparcie podczas snu.

  • Elastyczność – materac powinien być elastyczny, aby mógł dostosowywać się do zmieniającego się kształtu pod wpływem regulacji stelaża. Elastyczne materiały, takie jak pianka termoelastyczna i wysokoelastyczna (np. Celsius®-Waterlily® od marki SleepMed), mogą być dobrym wyborem.
  • Stabilizacja i wsparcie – istotne jest to, aby materac zapewniał odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa niezależnie od pozycji, w jakiej zostanie ustawiony stelaż regulowany. Produkty marki SleepMed dobrze sprawdzają się w tej roli, a posiadany przez nie status wyrobu medycznego podkreśla wysoką jakość wykonania i bezpieczeństwo.
  • Wentylacja – materac do stelaża regulowanego powinien cechować się dobrą oddychalnością i efektywną cyrkulacją powietrza, aby zapobiec gromadzeniu się wewnątrz wilgoci i przykrych zapachów.
  • Hipoalergiczność – dla alergików lub osób z wrażliwą skórą warto wybrać materac o właściwościach hipoalergicznych, aby zapobiec reakcjom uczuleniowym i podrażnieniom skóry.
  • Trwałość – materac do stelaża regulowanego powinien być wytrzymały i starannie wykonany, aby zapewnić długotrwałe użytkowanie i zachowanie pierwotnych właściwości.

Materace w ofercie SleepMed – który z nich wybrać?

Do stelaży regulowanych nadają się materace piankowe od marki SleepMed z kolekcji Standard i Plus. Kluczowe parametry, na które należy zwrócić szczególną uwagę to elastyczność i dopasowanie. Pod tym kątem wyróżniają się w szczególności modele z pianką wysokoelastyczną VPPHR, pianką termoelastyczną VitaRest®, oraz Celsius®-Waterlily®. Doskonale wspierają całe ciało użytkownika, zapewniając komfort i stabilność w różnych pozycjach. Są profilowane w 7 stref twardości. Dzięki temu praktycznie wyeliminowane są newralgiczne punkty nacisku i nic nie sprzyja powstawaniu napięć mięśniowych.

Materace SleepMed Comfort, Premium, Supreme i Plus oferują możliwość regulacji twardości dzięki warstwom pianki o różnych twardościach oraz odpinanemu topowi. Możliwość takiej personalizacji właściwości wybranego podłoża sprawia, że modele te są idealnym wyborem do stelaży regulowanych.

Dla wszystkich użytkowników stelaży regulowanych duże znaczenie ma wentylacja i higiena. Dzięki zastosowaniu technologii Airforce w piankach wysokoelastycznych VPPHR, materace zapewniają optymalny obieg powietrza wewnątrz, co przeciwdziała rozwojowi bakterii i grzybów. Podłoża do spania SleepMed Plus posiadają pokrowiec z dzianiny Probiotex z technologią Purotex, redukującą ilość alergenów. Ponadto zastosowane materiały są odporne na deformacje oraz zapewniają bezpieczeństwo użytkowania.

Dobór idealnego materaca do regulowanego stelaża może znacząco wpłynąć na jakość snu i komfort użytkownika. Wybierając podłoże do spania, które doskonale współpracuje z regulacją stelaża, można cieszyć się spersonalizowanym wsparciem ciała, optymalnym ułożeniem kręgosłupa i zdrowym snem. Dzięki innowacyjnym technologiom i wysokiej jakości materiałom zastosowanym w materacach SleepMed Comfort, Premium, Supreme oraz SleepMed Plus, możesz znaleźć idealne połączenie elastyczności, trwałości i komfortu dla codziennej regeneracji i relaksu.

wyrób medycznySleepMed Comfort, SleepMed Premium, SleepMed Supreme, SleepMed Comfort Plus, SleepMed Premium Plus i SleepMed Supreme Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.