Czy jesteś jedną z tych wielu kobiet, które co miesiąc zmaga się z bolesnymi skurczami, wahaniami nastroju i ogólnym złym samopoczuciem? Jeśli tak, to doskonale zdajesz sobie sprawę, że okres to nie tylko biologiczny proces, ale również czas, który może być bardzo uciążliwy dla codziennego życia. Jednak nie martw się, nie jesteś sama! Na szczęście istnieje wiele skutecznych sposobów, które pomogą Ci przetrwać ten czas bez większych problemów i cieszyć się każdym dniem. W tym artykule omówimy praktyczne porady oraz naturalne metody łagodzenia dolegliwości związanych z okresem. Jeśli jesteś ciekawa, to koniecznie czytaj dalej!

Poznaj sprawdzone na bolesne miesiączkowanie

Bolesne miesiączkowanie może być uciążliwym doświadczeniem dla wielu kobiet, które niestety, ale pojawia się cyklicznie. Istnieje jednak wiele sposobów, które mogą pomóc złagodzić ból i poprawić komfort podczas okresu. Oto kilka skutecznych metod:

1. Leki przeciwbólowe

Pierwszym i najważniejszym sposobem na uśmierzenie bólu miesiączkowego są leki przeciwbólowe. Niektóre kobiety kategorycznie odmawiają ich przyjmowania i preferują naturalne metody łagodzenia bólu, jednak my chcemy podkreślić, że zażywanie leków przeciwbólowych podczas menstruacji nie jest powodem do wstydu ani niczym upokarzającym. Leki przeciwbólowe właśnie po to zostały stworzone – aby móc z nich korzystać.

2. Ciepło

Jak przetrwać okres Mamy na to sposoby!Kolejnym elementem, który może uśmierzyć ból, jest ciepło. Działa ono kojąco na mięśnie, które dzięki niemu się rozluźniają, a skurcze zmniejszają swoją częstotliwość i bolesność. Możesz wziąć ciepłą kąpiel w wannie, ciepły prysznic lub przyłożyć do brzucha ciepły okład z termoforu. Uwierz nam, że poczujesz cudowną ulgę!

3. Ćwiczenia fizyczne

Wiemy, że podczas okresu wiele kobiet nie ma nawet siły na wstanie z łóżka, ale regularna aktywność fizyczna może zmniejszyć ich dolegliwości. Oczywiście nie mówimy tutaj o intensywnych ćwiczeniach, ale raczej o ćwiczeniach rozciągających, takich jak joga. Mogą one złagodzić ból i zmniejszyć napięcie mięśniowe.

4. Dieta

Podczas okresu również bardzo ważna jest dieta, dlatego postaw na zdrowe i zbilansowane posiłki, które będą Ci dostarczać wszystkich potrzebnych witamin i składników odżywczych. Wiemy, że podczas menstruacji zwiększa się chęć na zjedzenie czegoś słodkiego, słonego lub niezdrowego i uważamy, że jak najbardziej możesz wprowadzić te smakołyki do swojej diety w tym trudnym czasie. Pamiętaj jednak, żeby pić dużo wody i nie opychać się niezdrową żywnością, ponieważ może to sprawić, że będziesz się czuć jeszcze gorzej.

5. Relaksacja

Te kilka dni w miesiącu potrafią naprawdę być ciężkie, dlatego ważne jest znalezienie swoich własnych sposobów na relaksację. Możesz medytować, aby wyciszyć swój umysł od negatywnych myśli lub rozciągać swoje ciało. Dobrym pomysłem będzie również obejrzenie ciekawego filmu lub serialu, na który od dawna masz ochotę. Możesz również zrelaksować się podczas wykonywania swojego hobby, np. rysowania, malowania, grania w gry komputerowe czy czytania książek. Pamiętaj, że możliwości masz naprawdę dużo i tylko od Ciebie zależy, co wybierzesz.

6. Specjalne leki

Niektóre kobiety bardzo cierpią z powodu okresu, a ból sprawia, że muszą przyjmować specjalne leki przepisane przez ginekologa. Pamiętaj, że bardzo bolesne miesiączkowanie nie jest czymś normalnym i to nie “twoja uroda”, tylko coś nie tak dzieje się z Twoim organizmem. W takich przypadkach warto udać się do kilku lekarzy specjalistów, w tym przypadku ginekologów, aby zasięgnąć kilku opinii. Uwierz nam, że któryś z nich na pewno znajdzie odpowiednie rozwiązanie na Twoje dolegliwości.

7. Zioła

Niektóre zioła, takie jak dziurawiec, imbir czy mięta pieprzowa, mogą pomóc w złagodzeniu bólu menstruacyjnego i w ogólnej poprawie samopoczucia. Możesz podczas miesiączki pić herbaty z tych ziół, aby zobaczyć, czy będą na Ciebie działać.

8. Kompresy chłodzące

Niektóre kobiety preferują kompresy chłodzące zamiast tych ciepłych, o których pisaliśmy wyżej. Przykładanie zimnego kompresu do dolnej części brzucha może pomóc w zmniejszeniu obrzęku i łagodzeniu bólu, dlatego warto to wypróbować!

9. Aktywność seksualna

Nie każda kobieta wie, że ulgę w bólu podczas menstruacji może przynieść uprawianie seksu. Najprawdopodobniej jest to związane z uwalnianiem endorfin podczas aktywności seksualnej oraz dobrej stymulacji mięśni.

Mamy nadzieję, że nasze sposoby na ból menstruacyjny choć trochę Ci pomogą. Pamiętaj, że podczas okresu również bardzo ważny jest sen, dlatego zadbaj o dobrej jakości łóżko i materac. My szczególnie polecamy zwrócić uwagę na materac Hilding Conga, który zbudowany został z kilku warstw różnych pianek. Dzięki temu powierzchnia jest bardzo wygodna i doskonale będziesz na niej odpoczywać! Więcej o różnych materacach marki Hilding dowiesz się pod tym linkiem: www.hilding.pl, więc serdecznie zapraszamy do jego klikania!