Często zastanawiamy się, jaki materac wybrać do własnej sypialni, kiedy na rynku pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania. W nieco lepszej sytuacji są osoby, które z produktów tego typu korzystają już jakiś czas, jednak na samym początku drogi po zdrowie może być nieco trudniej rozeznać się w informacjach serwowanych przez branżę materacy. Specjalnie dla osób, które wahają się podczas zakupu podłoża, przygotowaliśmy artykuł, w którym wyjaśniamy, czym różnią się modele piankowe od lateksowych. To najczęściej mylone rodzaje, dlatego mamy nadzieję, że wpis przyda się większości osób stojących przed tym wyborem!

Materace piankowe – cechy charakterystyczne

Szukając odpowiedniego podłoża do spania, nie sposób przejść obojętnie obok różnorodnej oferty materacy piankowych. To jedna kategoria, w której możemy odnaleźć kolejne, bardziej szczegółowe rodzaje dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających użytkowników produktów tego typu. Czym się charakteryzują? Przede wszystkim idealnym dostosowaniem materaca do ciała użytkownika z jednoczesnym wymuszeniem utrzymania kręgosłupa w prostej pozycji podczas snu. Tym samym piankowe materace do spania pozwalają na maksymalnie komfortowy wypoczynek, jednocześnie dbając o to, by nie powodować nowych ani nie pogłębiać istniejących wad postawy. Co więcej, modele termoelastyczne, które uważane są za najbardziej innowacyjne w tej kategorii, pozwalają poczuć “otulanie” produktem podczas relaksu, dzięki czemu nasze plecy zyskują jeszcze lepsze podparcie.

Materace lateksowe – czym się charakteryzują?

Porównanie materacy piankowych i lateksowychKolejnym rodzajem podłoży do spania, które zwrócą uwagę w szczególności tych osób, które borykają się z alergiami, są materace lateksowe. Wykonane z naturalnego mleczka kauczukowego wykazują właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Utrzymanie ich higieny pozwala na cieszenie się produktem i jego cechami przez kilka kolejnych lat. Co więcej, lateksowe materace do łóżka są odporne na wszelkiego rodzaju odgniecenia, zatem są nie tylko wygodne, ale też trwałe. Sprawdzą się u alergików, ale też u osób, które preferują średnio twarde podłoża. Produkty lateksowe są wyposażone w dodatkowe otwory, które pozwalają na zachowanie odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Wpływa ona nie tylko na higienę, ale też na poprawę krążenia krwi śpiącego użytkownika. Warto przed zakupem zwrócić uwagę na zawartość mleczka kauczukowego w składzie materaca do spania – im wyższa ona będzie, tym lepszej jakości możemy się spodziewać.

Podobieństwa i różnice materacy lateksowych i piankowych

Największą różnicą pomiędzy materacami lateksowymi i piankowymi jest stopień twardości. Te pierwsze będą nieco twardsze niż podłoża termoelastyczne. Oba rodzaje mają też wiele wspólnego, w tym wygodę i komfort użytkowania. W zależności od preferencji zarówno materace piankowe, jak i lateksowe, dają możliwość relaksu po trudnym dniu w pracy i są oceniane jako bardzo dobre przez klientów, którzy zdecydowali się na zakup.

Poszukiwanie odpowiedniego materaca to twardy orzech do zgryzienia. Wiele informacji naraz w którymś momencie zaczyna przytłaczać, dlatego mamy nadzieję, że nasz artykuł rozwieje niektóre z wątpliwości początkujących użytkowników podłoży do spania.