Współczesny tryb życia sprzyja powstawaniu wszelkiego rodzaju wad oraz zwyrodnień kręgosłupa. Przyczyn jest wiele – praca siedząca, brak ruchu, nieodpowiednia postawa podczas siedzenia. To wszystko w znaczący sposób odbija się na naszych plecach. Czy można temu jakoś zapobiec? A co robić w przypadku nabytych już wad? Na czym spać? Polecamy materace o statusie wyrobu medycznego!

Cechy materaca – wyrobu medycznego

Materace prozdrowotne są głównie polecane osobom cierpiącym na poważne choroby oraz schorzenia kręgosłupa, jednak z powodzeniem można ich używać w ramach profilaktyki wad postawy, a także jako sposób na zapewnienie sobie zdrowego i komfortowego snu. Cel takiego materaca jest jeden – jak najlepsze podparcie kręgosłupa. Często modele tego typu posiadają także właściwości przeciwodleżynowe i antyalergiczne. Co istotne, każdy materac prozdrowotny przechodzi szereg badań i testów, które potwierdzają jego bezpieczeństwo, ale także i dobre oddziaływanie na użytkownika. Jak znaleźć dobry materac prozdrowotny?

 

Szeroka gama materacy od Hilding Anders

Materace prozdrowotne od Hilding AndersFirma Hilding Anders posiada szeroką gamę materacy o różnym wypełnieniu oraz zastosowaniu. Materace te produkowane są pod własnymi markami – Hilding czy Curem, jak również pod markami firm trzecich – Agata Meble, Black Red White, Pan Materac czy EMBE Sp. z o.o. Właśnie dla ostatniej z wymienionych firm Hilding wyprodukował szczególne produkty, a mianowicie materace o statusie wyrobu medycznego – SleepMed. Czym one są i dlaczego warto rozważyć ich zakup?

 

Materace prozdrowotne SleepMed

Materace SleepMed zostały stworzone z myślą o prawidłowym podpieraniu kręgosłupa podczas snu oraz możliwości regeneracji mięśni. Specjalna budowa zapewnia optymalny komfort podczas wypoczynku, a certyfikat AEH gwarantuje bezpieczeństwo, jakość oraz pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Ponadto materace te charakteryzują się możliwością regulacji twardości, dzięki czemu można odpowiednio spersonalizować materac pod swoje potrzeby oraz oczekiwania. W ofercie materacy SleepMed można wyróżnić materace piankowe z technologią Airforce oraz materace ortopedyczne. Co ważne, materace te nie ulegają odkształceniom, redukują drgania w każdej części materaca oraz idealnie dopasowują się do naszego ciała. Jeśli chcemy osobiście przetestować ich właściwości, warto odwiedzić sklepy z materacami SleepMed, które funkcjonują we wszystkich większych miastach w Polsce.

Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy, które są uważane za niezwykle komfortowe i funkcjonalne. Firma ta wyróżnia się szeroką gama produktów, w tym również prozdrowotnych – takich jak SleepMed – które z pewnością przypadną do gustu wszystkim miłośnikom zdrowego i wygodnego snu.