Prześcieradeł, tak samo jak kołder, pościeli i poduszek jest naprawdę dużo. Różnią się one od siebie rodzajem wykonania, wymiarami, tkaniną, z której są zrobione oraz kolorem. Niektórym trudno jest dobierać prześcieradła do łóżka, ponieważ nie wiedzą, co jest najważniejsze. Jakie są rodzaje prześcieradeł? Które z nich będzie dla Ciebie najodpowiedniejsze? Odpowiadamy!

Rodzaje prześcieradeł

Prześcieradło jest częścią bielizny pościelowej. Ma postać dużego kawałka materiału w kształcie kwadratu lub prostokąta. Oddziela ona materac od ciała człowieka, co zapewnia odpowiednią higienę snu. Dodatkowo zapobiegają przenikaniu potu do wnętrza materaca, co sprawia, że materac może posłużyć nam dużo dłużej. Sprawiają, że materac jest o wiele czystszy, niżby był bez dodatkowej ochrony. Często ktoś do Ciebie przyjeżdża i zostaje na noc, śpiąc na kanapie? W takim przypadku zapewnij im prześcieradło, które będzie czystą strefą oddzielającą ich od kanapy, na której na co dzień się siedzi. Jakie są rodzaje prześcieradeł?

  •  Jakie są rodzaje prześcieradeł?prześcieradła płaskie – mają kształt płaskiego kawałka materiału, który obszyty jest z każdej strony, aby wyglądał bardziej estetycznie. Jest to najpopularniejszy rodzaj prześcieradła, lecz dziś ludzie nie kupują go często. Ma wiele kolorów, a nawet wzorów!
  • prześcieradła z gumką– gumka pozwala na doskonałe dopasowanie prześcieradła do kształtu materaca. Jest to najpopularniejszy rodzaj prześcieradła. Dostępne są w różnych wariantach materiałowych i kolorystycznych, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Prześcieradła z gumką sprawiają, że nie będziesz musiał się martwić o wystające prześcieradło spod materaca.
  • prześcieradła jednorazowe– stosowane są przez osoby pracujące w branży medycznej lub takie, które opiekują się osobami starszymi i osobami z różnymi niepełnosprawnościami.

W zależności od tego, jaki rodzaj łóżka króluje w Twojej sypialni, możesz wybrać każdy z powyższych wariantów prześcieradeł. Co ciekawe, w krajach, gdzie jest bardzo gorąco, prześcieradło służy jako okrycie wierzchnie. Dzięki temu ciało się nie przegrzewa, nie poci, a jednak ma warstwę ochronną.

Jakie są najpopularniejsze prześcieradła?

Które z powszechnie dostępnych materiałów, są najczęściej wybierane do wykonania prześcieradła?

  • prześcieradła bawełniane– najczęściej występują jako biały kawałek materiału, ewentualnie o jednym kolorze. Rynek oferuje również prześcieradła bawełniane z ciekawymi wzorami i motywami, które najczęściej przeznaczone są dla dzieci i młodzieży. Prześcieradła bawełniane są idealnym wyborem dla osób zmagających się z alergiami, ponieważ nie powodują uczuleń i nie podrażniają skóry czy układu oddechowego. Dzięki swojej strukturze mają doskonałą cyrkulację powietrza i nadają się do użytkowania przez cały rok. To prześcieradło będzie dobrym produktem dla osób, które chorują na nadmierną potliwość.
  • prześcieradła jerseyowe– zrobione są z przędzy bawełnianej lub bawełny z niewielkim dodatkiem włókien syntetycznych. Są bardzo elastyczne, przewiewne i antyalergiczne. Doskonale sprawdzą się u osób z nadmierną potliwością, ponieważ prześcieradło jerseyowe ma doskonałą przepuszczalność powietrza. Te produkty występują zazwyczaj jednobarwnych formach.
  • prześcieradła satynowe–  wykonane są z bawełny, satyny i syntetyków. Dzięki delikatnemu splotowi, prześcieradło jest bardzo delikatne i gładkie. Prześcieradło satynowe jest dedykowane osobom, które mają bardzo delikatną i wrażliwą skórę.
  • prześcieradła flanelowe– są bardzo ciepłe, dlatego idealnie nadadzą się na zimne miesiące. Są również bardzo miękkie, więc zapewnią odpowiednią wygodę.

Postaw na dobrej jakości materac!

Prześcieradło jest tak samo ważnym elementem każdego łóżka, jak kołdra do spania, ale najważniejszym jest oczywiście materac. Warto zadbać o to, aby był on jak najbardziej dopasowany do naszych potrzeb. Nie czekaj i już dziś spraw, że Twój sen będzie lepszy

Sprawdź ofertę na stronie sklepu Senna Materace!