Na współczesnym rynku dostępne są materace, które różnią się między sobą parametrami, takimi jak twardość czy rodzaj wypełnienia. Jednak, jak się okazuje to nie wszystko. Wiele produktów ma swoje specjalne przeznaczenie, dzięki czemu trafia do odpowiedniego grona odbiorców. Zatem, dlaczego warto wziąć je pod uwagę? 

Materace dla dzieci i młodzieży a jakość snu

W zależności od wieku człowiek ma różne zapotrzebowanie na sen. Jak się okazuje:

  • niemowlęta (4-11 miesięcy) przesypiają 12-15 godzin na dobę,
  • małe dzieci i przedszkolaki przesypiają 10-14 godzin na dobę,
  • nastolatki przesypiają 8-10 godzin na dobę.

Jest to związane z tym, że ich organizm ciągle się rozwija, zarówno pod kątem fizycznym, jak i umysłowym. Z uwagi na to, warto postawić na specjalnie zaprojektowane dla tej grupy materace Hilding! W ofercie Dr. Materac znajdziemy modele, wyróżniają się unikalną budową oraz wypełnieniem. W ten sposób gwarantują najlepsze wsparcie dla wciąż rozwijającego się kręgosłupa. Co więcej, wyróżniają się antyalergicznością i wysokim stopniem higieny.

Materace ortopedyczne – czym są? 

Czy warto zdecydować się na materace Hilding?W ofercie Dr. Materac znajdziemy unikalne materace Hilding, które na tle innych wyróżniają się statusem wyrobu medycznego oraz właściwościami prozdrowotnymi. Są to tak zwane materace ortopedyczne, których budowa umożliwia najlepsze dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała, dzięki czemu odpowiadają za:

  • prawidłowe wsparcie kręgosłupa,
  • wyeliminowanie dolegliwości bólowych związanych ze schorzeniami kręgosłupa,
  • redukowanie ryzyka pogłębiania się lub rozwijania schorzeń kręgosłupa.

Tego typu produkty są zalecane przede wszystkim osobom zmagającym się z wszelkimi problemami ze strony pleców. Jednak równie dobrze sprawdzą się w sypialni osób chcących profilaktycznie zadbać o kręgosłup!

Materace nawierzchniowe – kiedy warto si na nie zdecydować? 

Materace nawierzchniowe od Hilding stanowią cienką, najczęściej kilkucentymetrową matę, która została wypełniona pianką. Jest ona odpowiedzialna przede wszystkim za:

  • wyrównanie powierzchni do spania,
  • regulację twardości materaca,
  • zapewnienie higieniczne i antyalergiczne środowiska snu.

Te unikalne produkty znaleźć można w ofercie Dr Materace, jednak kiedy warto w nie zainwestować? Materace nawierzchniowe sprawdzą się w przypadku osób śpiących na kanapie oraz podróżujących i spędzających noc na hotelowych materacach, które zazwyczaj nie są dopasowane do naszych osobistych potrzeb oraz preferencji pod kątem twardości. Co więcej, mogą być używane w celu ochrony materaca głównego.

Na rynku znaleźć można różnego rodzaju produkty do spania. Dzięki tak szerokiemu wyborowi, każdy z nas – niezależnie od wieku, stanu zdrowia czy wagi jest w stanie znaleźć coś dla siebie i móc spokojnie przespać całą noc.